איך לכתוב ולבנות את דף הנחיתה המושלם

 

בהדרכה הזו אני אדבר אתכם על יצירת דף הנחיתה המושלם.

דף הנחיתה הוא דף אינטרנט יחיד (בניגוד לאתר שלם בעל דפים מרובים), שהוא הדף הראשון שהגולש רואה באתר או דף שאליו שולחים את הגולשים לאחר הקליקו על מודעת פרסום כלשהי.

תפקידו של דף הנחיתה הוא למקד את תשומת הלב של הגולש למסר ספציפי ולהניע אותו לבצע פעולה כלשהי, כמו למשל להירשם לרשימת התפוצה או לרכוש.

דף נחיתה הוא חלק חשוב בכל קמפיין שיווקי. אנחנו עושים בו שימוש בכל חלק במשפך השיווקי. החל מדפי הרשמה למגנט לידים, לוובינר, לשיתופי פעולה ועוד.

בסיום ההדרכה יהיו בידכם ההוראות ליצירת דף נחיתה שישיג עבורכם אחוזי המרה גבוהים.

בתכנית הפעולה הזו אתם עומדים לגלות:

1. מהם שלושת הסוגים של דפי הנחיתה.

2. מהם אחוזי המרה ומה משפיע עליהם.

3. מהם 16 הנקודות ליצירת דף הנחיתה המושלם.

4. מהם הדרכים השונות לבנות דפי נחיתה.

5. מהם המרכיבים הקריטיים שכל דף נחיתה צריך ומה לא אמור להיות בדף נחיתה.

6. החשיבות של מיקוד והלימה ביצירת קמפיין שיווק שעושה שימוש בדפי נחיתה

ועוד ועוד…

זאת הדרכה חשובה מאוד ואני ממליץ בחום לחזור אליה בכל פעם שתרצו לבנות דף נחיתה חדש.

בהצלחה!

עומר בר
מייסד ומנכ”ל
המעבדה לשיווק דיגיטלי

נ”ב

עולות לכם שאלות במהלך ההדרכה? רוצים להתייעץ עם חברי הקבוצה?

לחצו פה לשרשור שאלות ותשובות* בקבוצת הפייסבוק הסגורה שלנו.

*זמין רק עבור חברי קהילת העסקים של המעבדה…
רוצים להצטרף ולקבל ליווי אישי מצוות המומחים שלנו? לחצו פה

אחוז ההשלמה של הקורס

0.00%

התחילו כאן

לחצו עליי להסבר קצר לגבי אתר ההדרכות

ראשית, אם אתה חבר בקהילת העסקים של המעבדה לשיווק דיגיטלי, יש לך אפשרות להעלות כל שאלה שיש לך לגבי תכנית הפעולה הזו (או כל שאלה אחרת על שיווק) בתוך קבוצת המאסטרמיינד הפרטית שלנו בפייסבוק.

הנה איך להפיק את המירב מתכנית הפעולה הזו:

1. עבור על כל התכנים פעם אחת – קרא את כל החומרים, צפה בכל הסרטונים והורד את כל הכלים שמצורפים לתכנית הפעולה הזו. אל תנסה להשלים את משימות השיעור עד שלא סיימת לקרוא את כל תכנית הפעולה. זה יעזור לך להבין את התמונה המלאה לפני שתנסה ליישם את השלבים השונים בשיווק שלך.

2. השלם את כל משימות השיעור – בכל תכנית פעולה יש משימות שמטרתם להוביל אותך לעבר התוצאה הרצויה. השלם כל שלב בסדר המתאים.

לבסוף, בוא נראה איך להשתמש בממשק תכניות הפעולה.

ממשק תכנית הפעולה

1. לחצן פתיחת הלשונית – השתמש בלחצן זה כדי לפתוח ולסגור את הלשוניות שבהם נמצאים שלבי תכנית הפעולה.

2. אזור התוכן – כאן נמצא התוכן של תכנית הפעולה, סרטונים, טקסט וקישורים.

3. כלים להורדה – ברוב תכניות הפעולה תמצא כמה כלים שיעזרו לך ליישם את השלבים בקלות. לחץ על הקישורים המסומנים באדום ושמור את הקבצים לתיקייה ייעודית במחשבך.

4. סימון משימות השיעור – הקלק כדי לסמן את המשימות שביצעת בתכנית הפעולה הרלוונטית. הסימונים הם ייחודיים לך ויעזרו לך לדעת איזה משימות עשית ואיזה עוד מחכות לסיום.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

איך להשתמש בתכנית הפעולה הזו?

תכנית הפעולה הזו מחולקת לכמה חלקים:

שלב 1: נבין מהם דפי נחיתה ומתי כדאי להשתמש בהם.

שלב 2: נכיר את המונח אחוזי המרה ונבין מה משפיע עליו.

שלב 3: נראה מהם המרכיבים הקריטיים שצריכים להיות בדף נחיתה ומה לא צריך להיות.

שלב 4: נכתוב את כל התכנים שיופיעו בדף הנחיתה.

שלב 5: ניצור את דף הנחיתה באחת המערכות השונות.

לאורך השיעורים השונים תתבקשו להוריד דפי עבודה, להשלים משימות שונות ולבצע תרגילים. ככל שתמלאו אחר דרישות תכנית הפעולה, כך תצליחו לבנות דף נחיתה טוב יותר.

אני ממליץ שתעברו על כל ההדרכה פעם אחת, מההתחלה ועד הסוף. לאחר מכן, עברו על השיעורים שוב, עקבו אחר הצעדים וצרו דף נחיתה אחד, בהתאם להוראות.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

הורידו את דפי העבודה לשיעור זה

בסיום תוכנית הפעולה, תוכלו לבחון עד כמה טוב דף הנחיתה שיצרתם בעזרת הצ'קליסט ליצירת דף הנחיתה המושלם. הצ'קליסט מכיל 16 נקודות חשובות ששימוש בהם עוזר לדפי הנחיתה להשיג אחוזי המרה טובים יותר. הורידו עותק של הצ'קליסט למחשב שלכם כי להעזר בהם לאורך תוכנית הפעולה.

אפשר להדפיס אותם או למלא את הנתונים במחשב בעזרת תוכנה לקריאת מסמכי PDF כמו Abobe Reader.

כלים:

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

1. מבוא לדפי נחיתה

מהם דפי נחיתה

בשלב הראשון אסביר לכם, מה הם דפי נחיתה ואראה לכם כמה דוגמאות.

יש המון בלבול בשוק לגבי דפי נחיתה ומה המשמעותם שלהם.

השם, דף נחיתה, מגיע מאנגלית, Landing Page. המשמעות היא שזה דף שעלי הגולש נוחת לראשונה.

במסגרת תכנית הפעולה הזו אנחנו מתכוונים לדף אינטנרט יחיד (בניגוד לאתר שלם בעל דפים מרובים), שהוא הדף הראשון שהגולש רואה באתר שלך. זה יכול להיות גם דף אינטרנט יחיד, שאליו אתם שולחים את הגולשים לאחר הקליקו על מודעת פרסום כלשהי.

תפקידו של דף הנחיתה הוא למקד את תשומת הלב של הגולש למסר ספציפי ולהניע אותו לבצע פעולה כלשהי, כמו למשל להירשם לרשימת התפוצה או לרכוש.

שלושה סוגים שונים של דפי נחיתה:

1. דף הרשמה – Opt-In/Squeeze Page: ברוב המקרים, כשאומרים דף נחיתה, בעצם מתכוונים לדף הרשמה. זהו דף שבו הגולש אמור להירשם לקבלת משהו בעזרת השארת פרטים כמו כתובת אימייל, טלפון וכו'.

במקרה של דף הרשמה, אנחנו עדיין לא משלמים שום דבר, אלא רק נרשמים ומוסרים את הפרטים שלנו עבור מגנט לידים. מגנט לידים הוא סוג של “שוחד אתי״ שלא ניתן לסרב לו, בד”כ פיסה ספציפית של ערך. בהדרכה הנוכחית, נתמקד בבניית הסוג הזה של דפי נחיתה.

אם עדיין אין לכם מגנט לידים, עברו להדרכה "איך ליצור מגנט לידים" וצרו את מגנט הלידים הראשון שלכם.

בדף הרשמה, לא תהיה אופציה לעשות שום דבר, חוץ מה להשאיר את הפרטים או לסגור את הדף. בד"כ יהיו כמה קישורים בתחתית, כמו הצהרת פרטיות או תנאי שימוש, רק כדי לעמוד בדרישות של פרסום בגוגל ובפייסבוק.

הנה דוגמה של דף נחיתה, פשוט מאוד, שאנחנו עושים בו שימוש ועובד מעולה. המטרה היא לעודד את הגולשים להירשם לרשימת התפוצה ולקבל במתנה את מגנט הלידים שנקרא "פוסטים שמוכרים".

2. דף מכירה – Sales Page: דף נחיתה שהמטרה שלו היא לשכנע את הגולש לרכוש מוצר או שירות כלשהו. בגלל זה, דף כזה יהיה ארוך יותר, כי יש בו עוד מרכיבים שאין בדף הרשמה פשוט שמציע משהו בחינם.

בניגוד למיניסייט (שמכיל את כל החלקים של אתר רגיל, בעמוד אחד), דף מכירה יכיל סיפור או נושא ראשי אחד שמטרתו לגרום לגולש לקרוא את כל אורך הדף.

לחצו על התמונה למטה כדי לראות דוגמה לדף מכירה. כמו שאפשר לראות הוא מכיל גם וידאו וגם טקסט. והפעולה שאנחנו שואפים לשכנע את הגולש לעשות, היא לרכוש את המדריך לפוסטים ממומנים.

sales-page-thumbnail

3. אתרי עמוד אחד – Minisite: סוג נוסף של אתרים שיתכן ונתקלתם בהם, אלו אתרי עמוד אחד, או באנגלית Minisite. בניית דף נחיתה כזה מאוד נפוץ בקרב חברות שיש להם שירות אחד עיקרי או שהשירות מאוד פשוט והם יכולים לתת את כל הפרטים לגביו על גבי עמוד אחד.

כלומר, זה מתאים לעסקים שלא צריכים לבנות אתר עם המון עמודים כמו בלוג, צור קשר, חנות וכדומה. במקרה של מיניסייט, השאיפה היא לרכז את כל המידע, שיעודד את הלקוח צריך ליצור איתנו קשר, לעמוד אחד בלבד.

בגלל שיש הרבה מידע, מרוכז לעמוד אחד, גם מיניסייטים נותים להיות ארוכים. בגלל זה, אפשר בד"כ למצוא בראש העמוד, סרגל ניווט שמפנה את הגולשים לחלקים השונים בעמוד.

לחצו על התמונה למטה כדי לראות דוגמה למיניסייט שבו המון מידע מרוכז לעמוד אחד. אפשר לראות מהכפתורים האדומים עם המילה "Get Free Quote" שהמטרה של המיניסייט הזה היא שהגולש יקליק ויבקש הצעת מחיר.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

למה חשוב להשתמש בדפי נחיתה

הרבה אנשים שנחשפים לדפי נחיתה לא מבינים למה חשוב להשתמש בדפי נחיתה. שאלה נוספת שאנחנו מקבלים היא, "אם יש לי כבר אתר, האם אני צריך דף נחיתה?".

בסרטון הבא, אסביר את החשיבות והמטרה של דפי נחיתה.

1. תנועה מקמפיינים: דף הנחיתה היא נקודת הפתיחה של קמפיין השיווק. כשאנחנו עושים קמפיין בפייסבוק או במקומות אחרים, אנחנו רוצים להוציא את האנשים מתוך פייסבוק החוצה. מהסיבה הזו נפנה אותם לדף נחיתה.

כלומר, במקום להפנות אותם לדף הבית שבו יש המון קישורים, עמודים והסחות דעת, נפנה אותם לדף הנחיתה ממוקד. ככה נוכל  להגדיל את הסיכוי שהגולשים ישלימו את הפעולה שאנחנו רוצים שיעשו.

חשוב לציין שכל הצעה במשפך השיווק (מגנט לידים, דומינו, הצעה ראשית, ממקסם רווח) תהיה בדף נחיתה נפרד משלה.

לדוגמה, ברגע שהגולש ישלים את הפעולה בדף נחיתה 1, הרשמה לרשימת התפוצה עבור מגנט לידים (המדריך לפוסטים שמוכרים), הוא יעבור ישירות לדף נחיתה 2, שבו יש הצעה לרכוש את מוצר הדומינו (המדרריך לפוסטים ממומנים).

leadmagnet-landing-page

2. פעולה אחת: יתרון נוסף של דף נחיתה הוא שאפשר לבקש ממי שמגיע לדף הנחיתה לבצע פעולה אחת ספציפית. וחשוב לבקש רק פעולה אחת! אם נבקש מהגולשים לבצע כמה פעולות בדף, אנחנו נאבד אותם. לכן, אם אנחנו רוצים שמישהו ירשם לרשימת התפוצה עבור מגנט המגנט הלידים שלנו, נשתמש בדף נחיתה ייעודי לזה, מסוג דף הרשמה.

3. מכירה של מוצר או שירות: אם אנחנו רוצים שאנשים ישלמו בפועל, נשלח אותם לדף נחיתה מסוג דף מכירה. כך נוכל למקד את כל הפוקוס שלהם במוצר או בשירות הנמכר ונוודא שאין להם הסחות דעת מיותרות.

4. תחליף לאתר אינטרנט: לפעמים נרצה להשיק מוצר, שירות או אפילו עסק חדש. במקרה כזה, אין טעם להקים אתר אינטרנט. אפשר לבנות דף נחיתה ממוקד ואיתו להתחיל את הפעילות. לחלק גדול מהעסקים שלנו אין בכלל אתר בית אלא רק אוסף של דפי נחיתה.

יתרון נוסף הוא שניתן לבנות דף נחיתה ששונה מהעיצוב של האתר ולבחון את את התוצאות שהוא משיג.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

מתי כדאי להשתמש בדף נחיתה מסוג דף הרשמה

חשוב מאוד להבין מתי בדיוק אפשר להשתמש בדף הרשמה ומתי כדאי להשתמש בדף נחיתה מסוגים אחרים.

1. הרשמה להורדת מגנט לידים כמו מדריך או מתנה חינמית אחרת: חשוב להבין שאנחנו מציעים לאנשים את מגנט הלידים, כדי להשיג כמה שיותר לידים לרשימת התפוצה.

בגלל זה חשוב ליצור דף שהייעוד שלו הוא להפוך כמה שיותר מבקרים לנרשמים. בדף הרשמה כזה נשים דגש על הצעה טובה, כתיבה שיווקית מניעה לפעולה ועיצוב מושך ומקצועי שלא מסיח את דעתו של הגולש. נדבר בהמשך על איך לכתוב ולבנות דף נחיתה כזה.

כמו שאמרתי מקודם, בהדרכה הזו נשתמש בדף הרשמה שירשום אנשים לרשימת התפוצה שלנו עבור מגנט לידים. אם עדיין אין לכם מגנט לידים, עברו להדרכה "איך ליצור מגנט לידים" וצרו את מגנט הלידים הראשון שלכם.

2. הרשמה להשקה: אפשר להשתמש בדף הרשמה אם משיקים מוצר חדש ועושים השקת וידאו או שרוצים לבנות רשימת המתנה של אנשים שמבקשים לקבל הודעה ברגע שהמוצר או השירות החדש יהיה מוכן.

3. הרשמה לאירוע: אפשר להשתמש בדף הרשמה בשביל לרשום אנשים לאירוע כלשהו. בייחוד אם זה אירוע חינמי, פיזי או וובינר (הדרכה אינטרנטית).

4. שיתופי פעולה: אם אתם עושים שיתופי פעולה עם עסקים אחרים ומדוורים אחד על השני, כדאי להפנות את הגולשים לדף הרשמה. כך נוכל לצרף את הנרשמים מרשימת השותף גם לרשימת התפוצה שלנו ולעקוב אחר מקור ההגעה.

5. גיוס לידים: אם אנחנו מציעים מוצר או שירות שלא ניתן לרכוש אותו אונליין, אפשר להניע את הגולשים לדף הרשמה כדי שישאירו את פרטי ההתקשרות שלהם. לאחר מכן נוכל לחזור אליהם בצורה טלפונית ולסגור את המכירה.

6. נטישת עגלה: בחלק גדול מהמקרים, לפני שהגולש מגיע לדף תשלום, אנחנו רוצים שהוא ישאיר את הפרטים שלו. לכן נהוג לבקש ממנו לעבור דרך דף הרשמה. בדף ההרשמה הזה נבקש שם, איימייל וטלפון, כך נוכל ליצור איתו קשר טלפוני או להשתמש בדיוור אלקטרוני כדי להמשיך את תהליך המכירה, במקרה שהוא לא משלים את הרכישה בעצמו.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

2. אחוזי המרה

מה זה אחוזי המרה

אחוז המרה הוא אחד המושגים הכי חשובים כשמדובר בדפי נחיתה. אחוז ההמרה זה המדד העיקרי שעומד לרשותנו כשאנחנו רוצים למדוד את האפקטיביות של דף נחיתה כזה או אחר.

מהי המרה?

המרה היא מעבר של אדם ממקום אחד למקום אחר או משלב אחד לשלב אחר. במקרה שלנו, מלקוח פוטנציאלי, ללקוח בפועל או ממישהו שהגיע לדף הנחיתה למישהו שהשאיר פרטים או ביצע פעולה כלשהי.

חישוב אחוז ההמרה של דף נחיתה הוא פשוט מאוד.

נבדוק כמה אנשים השאירו את הפרטים שלהם בדף הנחיתה ועברו לשלב הבא, מתוך 100 אנשים.

אם מתוך 100 אנשים שביקרו בדף נחיתה, 50 השאירו פרטים ועברו לשלב הבא, יש לנו דף נחיתה עם 50% המרה.

אם מתוך 100 אנשים שביקרו בדף מכירה, אדם אחד קנה את המוצר שאנחנו מציעים, יש לנו דף מכירה עם 1% המרה.

ככל שאחוז ההמרה יותר גבוה, נוכל לדעת שזהו דף שממיר טוב יותר.

על אחוז ההמרה בדף יכולים להשפיע גורמים כמו ההצעה שיש בעמוד, הטקסט השיווקי והעיצוב. אבל אסור לשכוח שגם איכות הקהל שהגיעה לעמוד יכולה להשפיע מאוד על אחוז ההמרה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

מהו אחוז ההמרה שאפשר לצפות לו

אחוזי ההמרה של דף הרשמה שונה מאוד מאחוז ההמרה של דף מכירה. אלו הטווחים של אחוזי ההמרה שאתם יכולים לצפות להם (ושואפים להגיע אליהם):

דף הרשמה: אחוז המרה שנע בין 25%-75%

אם פחות מ-25% מהאנשים שמבקרים בעמוד ההרשמה משאירים את הפרטים שלהם, זה יכול להעיד על כך שהדף או ההבטחה לא מספיק טובים.

דף מכירה: אחוז המרה שנע בין 0.5%-5%

בדף המכירה אנחנו מנסים למכור משהו, ולא נותנים משהו בחינם כמו הדף ההרשמה. לכן אחוז האנשים שסביר שיקנו הוא נמוך.

למרות שאחוזי ההמרה נמוכים, זה חשוב לדעת מהו אחוז ההמרה והאם הוא עקבי. הסיבה לכך היא כי ברגע שנדע מהו אחוז ההמרה לרכישת מוצר מסוים, נוכל לדעת כמה אנשים אנחנו צריכים שיגיעו לדף כדי שיקנו מוצר אחד.

אם יש מספר כזה בעסק, אפשר לחשב המון דברים. לדוגמה, כמה שווה להשקיע על פרסום כדי להשיג רכישה אחת. כלומר, כמה שווה לי לשלם עבור קליק שמוביל לדף המכירה, כשאני יודע שמתוך 100 קליקים, יש X רכישות, כלומר יש XXX הכנסות.

הנה דוגמה מספרית לחישוב כזה:

 • קליק על מודעה = 2 שקלים
 • אחוז המרה בדף = 1%
 • מכיר מוצר לרכישה = 500 ש"ח.

כלומר, 100 קליקים על המודעה יעלו 200 שקל.

מתוכם אני יודע שתגיע רכישה אחת, כלומר תהיה לי הכנסה של 500 ש"ח.

הרווח שנשאר לי, אחרי הוצאות של 200 ש"ח על פרסום, הוא 300 ש"ח.

עכשיו נשאר לי לשאול את עצמי, האם שווה לי להשקיע 200 ש"ח בשביל להרוויח 300 ש"ח.

אם כן, מעולה. נמשיך לפרסם.

אם לא, כנראה שצריך לשפר כמה דברים בדף המכירה או בהצעה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

השפעת מספר השדות על אחוז ההמרה

עשינו ניסוי שבו יצרנו 3 דפי נחיתה זהים פרט לדבר אחד, כמות השדות בטופס של דף הנחיתה. הרצנו קמפיין דומה במקביל לאותו קהל בדיוק כדי לבחון האם כמות השדות משפיעות על אחוז ההמרה. אלו התוצאות שקיבלנו.

1. אימייל בלבד: 46% המרה

כשביקשנו שאנשים ישאירו רק את האימייל שלהם, קיבלנו 46% המרה. כלומר 46 מתוך כל 100 מבקרים בדף השאירו את הפרטים שלהם.

2. שם ואימייל: 32% המרה

כשביקשנו שאנשים ישאירו שם ואימייל, קיבלנו 32% המרה. כלומר 32 מתוך כל 100 מבקרים בדף השאירו את הפרטים שלהם. כלומר, כשביקשנו מאנשים למלא עוד שדה ולמסור עוד אינפורמציה לגביהם, אחוז ההמרה ירד.

3. שם אימייל וטלפון: 18% המרה

כשביקשנו שאנשים ישאירו שם, אימייל ואת הטלפון שלהם, קיבלנו 18% המרה. כלומר 32 מתוך כל 100 מבקרים בדף השאירו את הפרטים שלהם. כלומר, כשביקשנו מאנשים למלא עוד שדה ולמסור עוד אינפורמציה לגביהם, אחוז ההמרה ירד עוד יותר.
המטרה שלנו היא לנסות ולשפר כל הזמן את אחוז ההמרה של דף הנחיתה. אז מהניסוי אפשר ללמוד שככל שנבקש מהגולש פחות פרטים, כך עולה הסיכוי שהוא ימלא את הטופס. לכן, תמיד במפגש הראשון עם הלקוח, נבקש את המינימום האפשרי של האינפורמציה.

אבל שימו לב, אם אתם חייבים את הטלפון והשם של הלקוח כדי ליצור איתו קשר טלפוני, תבקשו את כל האינפורמציה שאתם צריכים.

לדוגמה, עבור אחד ממגנטי הלידים שלנו, קורס חינמי על שיווק בפייסבוק, אנחנו מבקשים רק כתובת אימייל.

fb-course-landing-page

אבל שימו לב לחלק הכי חשוב בטופס הזה – הכותרת. יש פה כותרת שהיא מאוד חזקה והיא בעצם ההבטחה הגדולה ללקוח שאמורה להניע אותו להירשם. בחלק הבא נלמד איך לרשום כותרות כאלו.

המסקנה: אל תעמיסו על המשתמש, בקשו את הכמות המינימלית של האינפורמציה שאתם צריכים מהגולש… אלא אם אתם ממש חייבים.

בסופו של דבר, הפרמטר העיקרי שאכפת לנו ממנו זה אחוז ההמרה. וזה האינדיקציה, אם אחוז ההמרה גבוה, סימן שהשגנו את מה שאנחנו רוצים להשיג.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

3. המרכיבים של דף הנחיתה המושלם

איפיון של דפי נחיתה

בחלק הבא נדבר על הדברים שחשוב לקחת בחשבון לפני שבונים דף נחיתה.

1. ללא אלמנטים מיותרים: דף הנחיתה צריך להיות נקי. הגולש צריך לראות רק את התכל'ס, בלי תמונות מיותרות, סליידרים או קישוטים. צריך שיהיו בדף הנחיתה מספיק אלמנטים כדי שהגולש יוכל לקבל החלטת הרשמה או רכישה… לא יותר מזה.

2. קריאה אחת לפעולה: בשיווק יש אמרה שאומרת "A User Can Be Sold Only Once". בגלל זה, בדף נחיתה, לא נבקש מהגולש גם להשאיר את הפרטים, גם להתקשר אלינו, גם לעשות לנו לייק בפייסבוק וגם לקנות משהו. נבחר מטרה אחת ונחזור על הקריאה לפעולה שוב ושוב לאורך הדף.

3. מסר אחד ואחיד: בדף הנחיתה נשמור על מסר אחד ואחיד לאורך כל הדף. מאחורי כל דף נחיתה יש סיבה שבגללה נבנה הדף, כמו למשל מכירות מוצר או הרשמה לרשימת התפוצה. לכן צריך לשמור על מסר אחד ואחיד שמסתכם בזה שהגולש עושה את הפעולה שאנחנו מבקשים שיעשה.

4. טעינה מהירה: דף נחיתה לא אמור להיות אתר אינטרנט שיש בו המון תמונות, סרטונים ושקופיות שמתחלפות. השאיפה היא שהדף יטען כמה שיותר מהר.

רוב הגולשים שיגיעו לדף יגיעו דרך קמפיינים ממומנים. כלומר, אנחנו משלמים עבור זה שהגולש מגיע לדף הנחיתה שלנו. אם הגולש יצטרך לחכות שהדף יטען, הוא עלול לעזוב את הדף מבלי שהצלחנו להעביר את המסר או לגרום לו לעשות את הפעולה שאנחנו רוצים שיעשה בדף… וזה שווה ערך לזריקת כסף לפח.

בכלל זה, אחד מהדברים החשובים לקחת בחשבון, זה לבחור מערכת לבניית דפי נחיתה ששמה דגש על מהירות. בשלבים הבאים נראה לכם את המערכות שאנחנו משתמשים בהם.

דבר נוסף שאפשר לעשות זה לבנות דף נחיתה שבו חלקים מסוימים נטענים מאוחר יותר. המטרה היא שהגולש יתחיל לצרוך את התוכן במהירות לפני שנחשפים בפניו שאחר החלקים. לדוגמה, אפשר לתכנן שהדבר הראשון שהגולש יראה בדף הנחיתה או סרטון ורק אחרי כמה דקות יופיע המידע על המוצר וכפתור הרכישה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

המרכיבים של דף נחיתה

דף נחיתה מכיל כמה מרכיבים עיקריים. צפו בסרטון הבא כדי לגלות מהם החלקים הכי חשובים שצריכים להיות בדף נחיתה.

1. כותרת ראשית – ההבטחה הגדולה או התמורה העיקרית:

בעזרת הכותרת אנחנו רוצים לתפוס את תשומת הלב של הגולש ולגרום לו להתעניין במה שאנחנו מציעים, ההבטחה. בד"כ בכותרת נציג את התמורה העיקרית או את התועלת הראשית שהגולש אמור לקבל אם הוא ישלים את הפעולה שאנחנו רוצים שיבצע בדף.

הבטחה טובה יכולה להציל דף נחיתה גרוע… אבל דף נחיתה טוב לא יכול להציל הבטחה גרועה. בגלל זה חשוב להתמקד בהבטחה חזקה כשיוצרים את מגנט הלידים אותו נציע בדף הנחיתה.

2. תמונה עיקרית – Hero Shot:

ברוב דפי הנחיתה יופיעו תמונה או סרטון וידאו שממחישים בצורה הטובה ביותר את השירות או המוצר שמוצע בדף. במקרים שאין מוצר מוחשי אפשר להשתמש בתמונה של אנשים.

בעזרת התמונה אנחנו יכולים לתת לגולש להציץ ולהבין טוב יותר מה מציעים לו.

הסיבה שכדאי להשתמש בתמונה היא כי לדף נחיתה יגיעו כמה סוגים של גולשים, חלקם ויזואלים וחלקם טקסטואליים.

 • אנשים ויזואלים ישימו לב קודם כל לתמונה ואז יקראו את הכותרת.
 • אנשים טקסטואלים יקראו את הכותרת ורק אז ישימו לב לתמונה.

בגלל שאנחנו רוצים לתפוס את שניהם, נשלב ברוב העמודים תמונה שמחזקת את הכותרת ומסבירה לגולש מה הוא הולך לקבל או יכול להשיג.

3. טופס הרשמה:

מטרת טופס ההרשמה היא לאפשר לגולש להשאיר את הפרטים שלו עובר מגנט הלידים (או כל דבר אחד שנציע לו).

4. כפתור קריאה לפעולה:

מטרת כפתור הקריאה לפעולה הוא לאשר את סיום מילוי הטופס. לחיצה עליו תוביל את הגולש לשלב הבא. ככה אנחנו משיגים ליד חדש.

5. נקודות לשכנוע:

כאן נציג את כמה נקודות עיקריים שיבהירו לגולש למה כדאי לו לבצע את הפעולה שאנחנו מציעים לו לעשות.

בדף נחיתה שמשמש אותנו להרשמה עבור מגנט לידים, מטרת נקודות השכנוע היא ליצור פערי סקרנות. כלומר, נגרה את הלקוח ונסביר לו בצורה חלקית מה מחכה לו אם יבחר להירשם.

בדף נחיתה שמשמש אותנו למטרה אחרת, כמו לדוגמה גיוס לידים, נוכל להציג בחלק הזה תועלות נוספות שהגולש יקבל מהמוצר או השירות.

אם זה נשמע לכם מבלבל כרגע, אל דאגה. ארחיב על זה יותר בשלבים הבאים.

6. הוכחה חברתית:

כשאנחנו מדברים על המוצר או השירות שלנו, זה נשמע לא אובייקטיבי. אבל אם אפשר להראות משהו שמישהו אחר אמר על המוצר או השירות (או אפילו על מגנט הלידים), זה דבר שעוזר לשכנע טוב יותר את הצד השני וזה נקרא 'הוכחה חברתית'.

הנה תרשים של דף נחיתה לדוגמה:

landing-page-yazamnik

התמונה באדיבות האתר yazamnik.com

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

מיקוד: מה לא צריך להיות בהרשמה

בחלק הבא, אני רוצה לדבר אתכם על הכוח שבמיקוד ומהם הדברים שלא אמורים להיות בדף הרשמה.

1. לינקים לדפים חיצונים: אסור שיהיו בדף לינקים (קישורים) שהגולש יכול להקליק עליהם ולעבור לעמוד אחר. כל המידע שהוא צריך לקבל, צריך להיות בעמוד אחד. הדרך היחידה שהלקוח יכול לעזוב את הדף זה להירשם או לסגור אותו.

2. אלמנטים מיותרים: כל מה שיכול להסיח את הדעת של הגולש ויכול למנוע ממנו להשאיר את הפרטים שלו, לא נמצא בדף.

3. להימנע מטקסט מרובה: פעולת ההרשמה היא אינסטקטיבית, לכן אנחנו לא רוצים שהגולש יצטרך לקרוא את התוכן שיש בדף במשך כמה דקות. אנחנו גם לא רוצים שהגולש יראה את הטקסט, יבהל ויסגור את העמוד. לכן, אנחנו רוצים להשתמש רק בכמות הטקסט שצריך כדי לגרום ללקוח להירשם.

4. טופס הרשמה: אני יודע שזה נשמע מוזר… אבל בחלק מהמקרים, אנחנו לא רוצים שהגולש יראה טופס הרשמה ישירות כאשר הוא מגיע לעמוד. יש דפי נחיתה שבהם אפשר להסתיר את טופס ההרשמה בעזרת כפתור. רק לאחר הלחיצה על הכפתור, תקפוץ חלונית פופ-אפ שבה מופיעה טופס ההרשמה.

2-step-optin-page-final

מכמה ניסויים שעשינו גלינו שברגע שטופס ההרשמה נסתר בשלב ראשון, אחוז ההמרה עולה. הסיבה לכך היא שברגע שהגולש לוחץ על הכפתור, הוא עשה מין מיקרו-התחייבות ויהיה לו קל יותר להמשיך לשלב הבא.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

4. כתיבת התוכן לדף הנחיתה

איזה תוכן צריך להיות בדף הנחיתה המושלם

"מילים הם צלילים ריקים, זה התמונות מאחוריהם שחשובות."
רוברט קולייר – Robert Collier

אחרי ההצעה, אחד מהדברים הכי חשובים בדף הרשמה זה הטקסט השיווקי שכתוב בו. בשפה המקצועית הטקסטים נקראים "קופי" (מלשון קופירייטינג). לפני שניגש לבנות את דף הנחיתה, כדאי לרשום את הטקסטים ולבחור את התמונות. זה יקל עליכם בתהליך הבנייה שעליו נדבר בשלב הבא.

חשוב לציין שיש דפים שמכילים רק כותרת וטופס הרשמה שמשיגים אחוזי המרה מעולים. עליכם לבחון בעצמכם, האם האלמנטים הנוספים, שאדבר עליהם בחלק הזה, עוזרים לעלות את אחוזי ההמרה או פוגעים בהם.

בכל מקרה כדאי להכין את כמה שיותר אלמנטים מראש, כדי שנוכל לבחון אותם ועם הזמן לבנות את דף ההרשמה המושלם.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

כותרת מקדימה

לפעמים אפשר להשתמש בכותרת מקדימה, שנמצאת מעל הכותרת הראשית. מטרת הכותרת המקדימה היא לקרוא ללקוח האידיאלי ולתפוס את תשומת הלב שלו.

בכותרת המקדימה נוכל לשאול שאלה כמו, "נמאס לך מזה שהכלב משתין בכל הבית?"

או פשוט להסביר עבור מי דף הנחיתה מיועד, לדוגמה, "שימו לב בעלי עסקים קטנים…"

בדוגמה של הכותרת המקדימה הבאה, אפשר לראות שהלקוח האידאלי הוא מישהו שרוצה לעבוד מהבית.

pre-head

בדוגמה של הכותרת המקדימה הבאה, אפשר לראות שהדף ההרשמה פונה ללקוח אידיאלי שרוצה לעשות וובינרים ולמכור בהם.

המטרה היא למשוך את הלקוחות שרוצים… ולדחות את הלקוחות שלא רוצים.

אבל חשוב קודם כל לדעת, מי הוא הלקוח האידיאלי עבורכם.

אם יש לכם ספק, בדקו את ההדרכה "מפת הדרכים למחקר שוק".

עוד נוסחאות לכותרת מקדימה:

 • האם אתה…
 • עבור אנשים ש…
 • רק בשביל…
 • שים לב…
 • לא מתאים ל…

משימה:

נסו ליצור כמה כותרות מקדימות שקוראת ללקוח האידיאלי, בעזרת התבניות שמופיעות בשלב זה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

כותרת ראשית עם הבטחה לתמורה גדולה

המפתח לאחוז המרה גבוה בדף נחיתה הוא 'התמורה העיקרית' או במילים אחרות, מה הגולש הולך לקבל עבור זה שהוא משאיר את הפרטים שלו. בד"כ התמורה העיקרית תופיע בתור הכותרת הראשית.

החדשות הטובות הם, אם הקשבתם להדרכה על יצירת מגנט לידים והייתם סופר-ספציפיים בשלב יצירת מגנט הלידים, כנראה שיש לכם כותרת טובה שיכולה לשמש ככותרת של דף ההרשמה.

13. דוגמאות לכותרות מוצלחות:

1. [פורמט מגנט לידים] חינמי ל[נושא כלשהו] ילמד אותך איך [להשיג מטרה כלשהי].

קורס חינמי לשיווק בפייסבוק ילמד אותך איך למשוך לקוחות באמצעות הרשת החברתית.

כל מי שרואה את המשפט הזה, אמור להבין על מה מדובר. ואם הוא לא מבין על מה מדובר, כנראה שהוא לא לקוח רלוונטי לעסק שלי ועדיף שלא ישאיר את הפרטים שלו בדף הנחיתה.

2. גלו מהו [משהו] שהצליח [להשיג תוצאה רצויה] תוך [פרק זמן].

גלו מהו הניסוי המוזר שהצליח להביא 324 לקוחות פוטנציאלים תוך 47 שעות.

שימו לב לספציפיות שמופיע בכותרת, לא סתם להשיג לקוחות אלא 324 לקוחות. ובמקרה הזה, עשינו הערמת ספציפיות ואפילו ציינו תוך כמה זמן אותם לקוחות הגיעו, 47 שעות.

3. [פורמט מגנט לידים]: מהן [מספר] [נושא מגנט הלידים] ואיך ניתן [להשיג תוצאה רצויה]

דו"ח מיוחד: מהן 5 ההתנגדוית הכי נפוצות בקרב לקוחות ואיך ניתן להימנע מהן.

הסיבה שהכותרת הזו עובדת היא כי אנשים אוהבים רשימות. זה נראה מסודר יותר ולכן עוברת ההרגשה שזה הולך לחסוך להם זמן. אם חילקתם את התוכן במגנט הלידים שלכם לחלקים, השתמשו במספרים בכותרת הראשית.

4. איך [להשיג תוצאה רצויה] בלי [התגדות נפוצה].

איך להוריד 15 ק"ג בלי להפסיק לאכול שוקולד.

5. איך [להשיג תוצאה רצויה] בעזרת [נושא מגנט הלידים].

איך ללמד את הכלב שלך לשבת בעזרת טריק קטן.

6. איך [השגתי תוצאה רצויה] אפילו עם [מגבלה או קושי].

איך הורדתי 15 ק"ג גם אפילו עם חילוף חומרים איטי

7. איך כל [הקהל האידאלי] יכול עכשיו [להשיג תוצאה רצויה] בעזרת [נושא מגנט הלידים].

איך כל אדם מעל גיל 54 יכול עכשיו להשיג יותר כסף בעזרת שיטה חדשנית.

8. למה [הקהל האידיאלי] צריך להפסיק [את הגישה הנפוצה] ולהתחיל [לעשות פעולה אחרת].

למה בעלי עסקים צריכים להפסיק להקשיב לסרטונים על שיווק בפייסבוק ולהתחיל ללמוד איך לבנות משפכי שיווק.

9. [מספר] דרכים [להשיג תוצאה רצויה] בלי [התנגדות או קושי].

5 דרכים לגרום לכלב שלך לשבת בלי שימוש בענישה או אלימות.

10. הדרך החדשה [להשיג תוצאה רצויה] בלי [התנגדות או קושי]

הדרך החדשה למצוא זוגיות מוצלחת בלי לצאת למיליון דייטים.

11. זאת השיטה שעזרה ל[מספר] [הקהל האידאלי] [להשיג תוצאה הרצויה]

זאת השיטה שעזרה ללמעלה מ-250 יזמים מתחת לגיל 30 להתפטר מהעבודה ולפתוח עסק מהבית.

12. למה ה[משהו שיש ללקוח עכשיו] לא [ישיג את התוצאה הרצויה] אם לא תשתמש ב[נושא מגנט הלידים]

למה בעלך לא יעזור במטלות הבית אם לא תשתמשי בטכניקת ה-NLP הזו.

13. אזהרה: מדוע [הקהל האידאלי] עומדים ל[השיג תוצאה לא רצויה] אם הם לא ישמשו ב[נושא מגנט הלידים].

אזהרה: מדוע בעלי עסקים בישראל עומדים להפסיד הרבה מאוד לקוחות למתחרים שלהם השנה  אם הם לא ישתמשו במשפך שיווקי הזה.

משימה:

נסו לכתוב לפחות 3 כותרת שונות, בעזרת התבניות שמופיעות בשלב זה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

תת-כותרת

בגלל שאנחנו רוצים שהכותרת הראשית תעביר מסר ישיר וחזק, לפעמים קשה לתאר את כל ההצעה בכמה מילים בודדות. כאן נכנסת תת-הכותרת.

תת-כותרת טובה, שממוקמת במקום הנכון, יכולה להיות מושכת לפחות כמו הכותרת הראשית. אם תפקידה של הכותרת המקדימה והכותרת הראשית היא לתפוס את תשומת הלב של הגולש, תפקידה של תת-הכותרת היא ליצור עניין במגנט הלידים.

כלומר, אם תפקידה של הכותרת הראשית היא לתאר מה הגולש הולך לקבל עבור זה שהוא משאיר את הפרטים שלו… תת-הכותרת תרחיב ותסביר למה כ"כ כדאי לו להשלים את ההרשמה.

יכול להיות שהשלבים האלו נשמעים לכם מוכרים… אם צפיתם בתכנית הפעולה "המדריך לפוסטים ממומנים בפייסבוק" בטח נתקלתם בנוסחת AIDA. אז אפשר להגיד שהכותרת ותת-הכותרת הן A ו-I מתוך הנוסחה.

3 דרכים להשתמש בתת-הכותרת:

1. כהמשך ישיר של הכותרת הראשית: תת-הכותרת תשלים את המסר שנאמר בכותרת הראשית, כאילו שהיא משלימה משפט.

2. להרחיב ולתמוך במסר שמופיע בכותרת הראשית ולהוסיף עוד מסר משכנע. לדוגמה, בכותרת יכול להופיע מה הגולש יקבל אם הוא ירשם ובתת-כותרת יופיע מה אפשר לעשות עם מה הוא הולך לקבל.

כותרת ראשית: המדריך המלא לבישול טבעוני

תת-כותרת: מעל 57 מתכונים פשוטים וקלים להכנה, שגם החבר הקרניבור שלך יאהב.

שימו לב לדוגמה הבאה. בכותרת הראשית מופיעה הבטחה לתמורה גדולה – להרוויח 15,000$ תוך 28 שעות. בתת-כותרת מפורט מהם הדברים הספציפיים הגולש עומד לקבל, אם יחליט להשלים את ההרשמה.

sub-head1

3. לתאר את הערך הכספי של ההצעה שלך. נסו לחשוב כמה הייתם דורשים עבור מגנט הלידים שלכם, אם הייתם מוכרים אותו בכסף.

כותרת ראשית: מתנה – מפה מפורטת של 47 נחלים מדהימים בצפון

תת-כותרת: הגרסא הפיזית נמכרת בחנויות בעלות של 297 ש"ח. אתם מקבלים את זה בחינם!

טיפ חשוב: אם אנשים קוראים את הכותרת הראשית ואת תת-הכותרת, אבל עדיין לא מצליחים להבין מה מציעים להם בדף… כנראה שיש לך בעיה. כדאי לחזור לשולחן הכתיבה ולחדד את המסר או את הרעיון הגדול מאחורי מגנט הלידים.

משימה:

נסו ליצור כמה תת-כותרות בהתאם לשלושת הדרכים, המופיעות בשלב זה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

גרפיקה: תמונת הגיבור – Hero Shot

כמו שציינתי באחד החלקים הקודמים, ברוב דפי הנחיתה יופיעו תמונה או סרטון וידאו שממחישים בצורה הטובה ביותר את השירות או המוצר שמוצע בדף. במקרים בהם אין מוצר מוחשי, אפשר להשתמש בתמונה של אנשים.

אם משתמשים בתמונה של אנשים אמיתיים, כדאי שיסתכלו ישירות אל הגולש או אל כיוון טופס ההרשמה. העין האנושית תמשך לכיוון שאליו יסתכל האדם בתמונה.

שימו לב איך העין שלכם נמשכת באופן אוטומטי אל המקום אליו מסתכלת הבחורה שבתמונה.

looking-at-form

במקרה שמשתמשים בגרפיקה, חשוב שזה יהיה באיכות טובה. אם אין לכם אפשרות ליצור תמונה ברמה גבוהה, עדיף שלא תהיה תמונה בכלל.

הנה דוגמה לדף נחיתה שבו החליטו להשתמש בהדמיה של כריכת המדריך או הספר בתור התמונה הראשית. כדי ליצור הדמיה כזו, אפשר להעזר באתר החינמי Adazing או לבקש ממעצב ליצור אחד כזה עבורכם דרך אתר Fiverr. רשמו בחיפוש Book Mockup.

אפילו אם אין לכם ניסיון בעיצוב, אפשר ליצור גרפיקות מדהימות בצורה פשוטה באתר Canva. זהו כלי חינמי ומאוד קל לשימוש.

אפשר לצרף תמונות שמקפיצות פופ-אפ אם לוחצים עליהן. לדוגמה, תראו מה עשה עדי שקד בדף ההרשמה של האקדמיה למומחים. למרות שזה נראה כמו סרטון של יוטיוב, זאת תמונה בלבד. לחיצה עליה מקפיצה פופאפ שבו יש טופס הרשמה.

heroshot1-2

משימה:

עצבו כמה גרפיקות או אספו תמונות בהם תשתמשו ביצירת דף הנחיתה. אנחנו נצטרך אותם לשלב בניית הדף.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

טופס ההרשמה

אחד העקרונות הכי חשובים במיקום טופס ההרשמה, הוא שהטופס (או לפחות הכפתור שמקפיץ את הטופס) יהיה גלוי לעיניי הגולש ברגע הראשון שהוא מבקר בעמוד. כלומר, שהגולש לא יצטרך לגלול את העמוד כדי להבין איפה נרשמים. בשפה השיווקית זה נקרא לשים את הטופס "מעל הפולד".

המונח "פולד" מגיע מעולם הדיוור הישיר, שבו עושים שימוש במכתבים (כן… אמיתיים כאלו מנייר וזה…) כדי לגייס לקוחות ולמכור מוצרים ושירותים. המונח "מעל הפולד" מתייחס לכך שאת הפרטים החשובים ביותר (כמו כותרת למשל) היו צריכים למקם לבאופן גלוי לכל לקוח שמוציא את המכתב מהמעטפה, עוד לפני שהייתה פותח את המכתב מהקיפול שנדרש כדי להכניס אותו למעטפה. ומפה מגיע השם, פולד שווה קיפול. מעל הפולד אומר מעל הקיפול.

בעולם השיווק הדיגיטלי, אפשר להתייחס לך כ"מעל הגלילה". מחקר שנעשה בשנת 2006, גילה שרק 23% מהגולשים שמגיעים לאתר או לדף נחיתה, בפעם הראשונה, גוללים… זאת אומרת ש-77% לא גוללים, אלא עוזבים את הדף מבלי לראות מה מופיע מתחת לפולד.

בנוסף, אחוז הגולשים שגוללים יורד עם מספר הביקורים בעמוד, רק 16% גוללים בביקור השני בעמוד. זאת הסיבה שחשוב מאוד למקם את טופס ההרשמה מעל הפולד.

2 סוגים של טפסים

1. טופס אנכי: מדובר בטופס שבו כל שדות ההרשמה מסודרים אחד מתחת לשני, בצורה אנכית. ברוב המקרים, קריאה לפעולה (כמו, מלא פרטיך להורדת המדריך) תופיע מעל שדות הטופס והצהרת אנטי ספאם (פרטיך מובטחים איתנו) תופיע מתחתיו.

הנה דוגמה לטופס אנכי:

2. טופס אופקי: הסוג השני של טפסים, הם טפסים אופקיים. בסוג כזה של טפסים, שדות ההרשמה מופיעים אחד לצד השני. כמו בדוגמה הבאה:

signup-form3

במקרה כזה, הטופס אמור להופיע מתחת לכותרת ולבולטים, אבל עדיין מעל הפולד. ראו את הדוגמה הבאה:

signup-form5

דרך נוספת להשתמש בטופס אופקי, היא לפרוס אותו לאורך כל דף הנחיתה וליצור מעין חלוקה של הדף למקטעים. ראו את הדוגמה היצירתית הבאה:

signup-form6

אופציה נוספת היא להסתיר את הטופס וליצור כפתור, שרק לחיצה עליו תקפיץ פופ-אפ עם הטופס.

מכמה ניסויים שעשינו גלינו שברגע שטופס ההרשמה נסתר בשלב ראשון, אחוז ההמרה עולה. הסיבה לכך היא שברגע שהגולש לוחץ על הכפתור, הוא עשה מין מיקרו-התחייבות ויהיה לו קל יותר להמשיך לשלב הבא.

כדי ליצור טופס נסתר כזה, אנחנו משתמשים בתוכנה בשם Lead Pages שעליה נדבר באחד החלקים הבאים.

2-step-optin-page-final

מעל טופס ההרשמה, נהוג לרשום את ההנעה לפעולה שאתם מבקשים מהגולש לעשות. אפשר גם להזכיר לו מה הוא עומד לקבל, אם הוא ישלים את הפעולה. לדוגמה: "מלא את הטופס הבא ואשלח לך את המדריך המלא לנושא כלשהו."

מתחת לטופס ההרשמה נהוג לרשום את "הצהרת אנטי ספאם", כדי לוודא לגולש שפרטיו שמורים ולא יעשה בהם שום שימוש לרעה. לדוגמה "אנחנו שונאים ספאם ולכן לעולם לא תקבל דואר זבל מאיתנו". אבל אנחנו אתן לכם דוגמאות נוספות בשלב מאוחר יותר.

כמה פרטים לבקש מהגולש?

דבר אחרון שחשוב לציין הוא, השפעת מספר השדות על אחוז ההמרה. הנוסחה היא פשוטה מאוד. פחות שדות בטופס = יותר המרה.

הסיבה לכך היא שכל פרט שתבקשו מהגולש למלא יוצר עוד חיכוך. לכן, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות כדי להגביר את אחוזי ההמרה בדף הרשמה, זה להיפטר מכמה שיותר שדות לא נחוצים. אם אתם כמוני, המוח שלכם מתעייף רק מלהסתכל על טופס כזה… לא ככה?

bad-magnet2

בד"כ בדף הרשמה למגנט לידים לא נבקש מהגולש שום דבר, פרט לכתובת האימייל שלו.

הסיבה שאנחנו לא נוטים לבקש שם פרטי, הוא כי זה פוגע באחוזי ההמרה. צפו בחלק שנקרא "השפעת מספר השדות על אחוז ההמרה", אם עוד לא צפיתם בו.

ואם אתם רוצים להשתמש בשם של הלקוח כדאי לפנות אליהם בצורה יותר אישית… אני טוען שזה כבר לא עובד. זה אולי פעל בשנים הראשונות של השיווק בדיגיטל, אבל אנשים כבר מבינים שאתה לא באמת משתמש בשם שלהם בצורה אישית. פרט לזה, לפעמים אנשים מכניסים שם באנגלית, או יותר גרוע שם מזויף… הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות זה לפנות ללקוח ולומר לו "שלום גרגמל היבוסי, הנה מגנט הלידים שביקשת לקבל…"

איזה פרטים לבקש בטופס הרשמה לוובינר

למרות שאני תמיד ממליץ לבקש רק כתובת אימייל, הנה טכניקה שעובדת עבורנו מעולה בדפי הרשמה של וובינרים (הדרכה אינטרנטית חיה). בגלל שאנשים לא רוצים לפספס את השידור (שקורה בתאריך ושעה מוגדרים), הם מוכנים להשאיר גם מספר טלפון, כדי לקבל תזכורת ב-SMS כמה דקות לפני שמתחיל השידור החי. זה גם מאפשר לחזור אל הלקוחות בטלפון ולמכור להם באופן ישיר, אם זאת אסטרטגית המכירה שלכם.

כדי לא לפגוע באחוזי ההמרה, שדה הטלפון בטופס הרשמה לוובינר, לא יהיה חובה. אנחנו אפילו נרשום ליד השדה משפט כמו "טלפון נייד – לא חובה, לתזכורת 15 דקות לפני תחילת השידור". כדי להבהיר ללקוח מדוע אנחנו מבקשים גם את הטלפון שלו.

הנה דוגמה לטופס כזה…

signup-form1

כמו כל דבר בשיווק דיגיטלי, חשוב לנסות בעצמכם ולבחון את התוצאות בדפים וההצעות שלכם.

משימה:

 • כתבו את ההנעה לפעולה שתופיע מעל טופס ההרשמה.
 • רשמו מהם את השדות ההכרחיים שאתם באמת, אבל באמת, צריכים מהלקוח. אל תשכחו שכל שדה מיותר שתבקשו מהגולש למלא, יפגע באחוזי ההמרה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

כפתור הנעה לפעולה

יכול להיות שזה נשמע מוזר שכפתור קטן מקבל חלק משלו בהדרכה הזו… אבל הכפתור הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר (יש שיטענו החשוב ביותר) בדף הנחיתה.

כפתור הקריאה לפעולה הוא אותו כפתור שהגולש ישתמש בו בשביל לשלוח את הטופס ולהירשם לרשימת התפוצה (וזה כל המטרה של הדף הזה, לא?).

הכפתור ימלא את תפקידו, רק לאחר שהגולש מילא את הפרטים שחובה למלא בטופס. בד"כ, אם חסר פרט כזה או אחר, לחיצה על הכפתור תעלה אזהרה או הוראה מה צריך לעשות כדי לשלוח את הטופס.

הכפתור חייב להיות בולט ולתפוס את העיניים של הגולש ברגע הראשון שהוא מגיע לדף הנחיתה. תראו לדוגמה את ההבדלים בין הכפתורים הבאים.

button-color

הכפתור הראשון מניע לפעולה… השני נעלם ברקע ולא ממש עושה חשק ללחוץ עליו.

אחד הדברים שמשווקים אוהבים להתווכח עליהם, הוא מה צריך להיות צבע כפתור ההנעה לפעולה. ניסוי אחד אומר שירוק ממיר יותר… ניסוי שני טוען שדווקא אדום… אבל בכל הויכוחים, יש דבר אחד שחוזר על עצמו שוב ושוב ומוכח כנכון. כפתור הנעה לפעולה שממיר טוב יותר הוא כפתור בצבע בולט ומנוגד לשאר האלמנטים והצבעים שמופיעים בדף.

הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות בדף נחיתה, זה ליצור כפתור הנעה לפעולה שמשתלב ונעלם ברקע או בין שאר האלמנטים.  תראו איך הכפתור נבלע בתוך צבע הרקע של דף הנחיתה הבא…

התמונה באדיבות האתר yazamnik.com

התמונה באדיבות האתר yazamnik.com

הגולש שמגיע לדף צריך לשים לב לכפתור בקלות. נסו להשתמש בצבעים מנוגדים, אם בדף הצבע העיקרי הוא ירוק, השתמשו בכפתור בצבע אדום. אתם יכולים להעזר במעגל הצבעים שמופיע כאן למטה, כדי למצוא צבעים מנוגדים. פשוט בחרו את הצבע שנמצא בצידו של המעגל, זה יבטיח שהצבע יבלוט על רגע הצבעים האחרים בעמוד.

button-color

אם אתם רוצים להיות יותר מדוייקים ולהשתמש בצבעים מנוגדים אך עדיין תואמים, ניתן להעזר באתר paletton.com. באתר זה אפשר לרשום את הצבע העיקרי שבו השתמשתם בדף והוא יפיק עבורכם צבעים משלימים שתואמים את הגוון והאיכות של הצבע העיקרי.

לדוגמה, אפשר לראות שהצבעים המנוגדים התואמים של אדום בגוון FF181E הם כתוב, תכלת וירוק. לחיצה על הצבע, תתן לכם את קוד ה-HEX של הצבע, אותו תוכלו להזין בהגדרות הכפתור וזה ישנה את הצבע שלו לבחירתכם.

button-color-pallate

דבר נוסף שאפשר לעשות כדי לגרום לגולשים לשים לב לכפתור, זה להשתמש באלמנטים שיכוונו את תשומת הלב אליו. לדוגמא, ניתן להשתמש בחצים כמו בדוגמה הבאה. המוח שלנו מחווט לעקוב אחרי תנועת חצים וזה יתרון גדול במקרה שלנו.

button-arrow2

הטקסט שמופיע על כפתור ההנעה לפעולה

מומלץ מאוד לשנות את הטקסט שמופיע על כפתור ההנעה לפעולה. "שלח" זה לא מספיק טוב. בניסוי שנחשפתי אליו, שינוי של הטקסט על הכפתור, הגדיל את ההמרות בדף ב-10.94%. אני חושב ששווה להקדיש קצת מחשבה בשביל להשיג קפיצה כזו באחוזי ההמרה, לא ככה?

button-optin-conv

התמונה באדיבות האתר sumome.com

נסו להשתמש באחד מהטקסטים הבאים על גבי הכפתור.

1. כפתור שנותן פקודה ספציפית: לחץ כאן לקבלת המתנה השווה שלך!

2. כפתור שמדבר על התמורה שהגולש יקבל: קבל גישה בחינם למדריך ששווה 97 ש"ח.

3. כפתור שמדובב את הלקוח בהקשר לתמורה העיקרית:  השתמשו במבנה, "אני רוצה _______ ".

לדוגמה, "אני רוצה להגדיל את ההמרות שלי" או "אני רוצה לרדת 5 קילו בשבוע הקרוב!"

ניסוי מעניין שעשינו בעבר היה לרשום הרבה טקסט בתוך הכפתור… ואני מתכוון להרבה! הנה דוגמה לכמות הטקסט שהופיעה על ארבע מהכפתורים האלו… שימו לב לדיבוב הלקוח ותמורה העיקרית שמופיעה על הכפתור.

button

זאת הייתה חלק מאסטרטגיה שבה יצרנו כמה דפי נחיתה שונים. כל דף נחיתה פנה ללקוח אידיאלי אחר מתוך קהל היעד. בגלל זה שיניתי את הטקסט שהופיע על הכפתור. זאת הייתה עבודה לא קלה שגזלה ממני זמן רב, אבל אחוזי ההמרה של הקמפיין הזה היו גבוהים מאוד.

משימה:

 • בחרו צבע בולט לכפתור שמנוגד מהצבעים האחרים בעמוד.
 • כתבו כמה גרסאות לטקסט מושך שיופיע על גבי הכפתור. בחרו את הגרסא הטובה ביותר לדעתכם. אפשר יהיה לבחון את זה בעתיד.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

בולטים: נקודות שכנוע

נקודות השכנוע נקראות גם בשם "בולטים." ברוב המקרים, בולטים הם חלק חשוב מאוד מהטקסט שמופיע בדף הנחיתה ויכולים להגביר משמעותית את אחוז ההמרה. אבל כמו שאמרתי בעבר, אתם חייבים לבחון את זה בעצמכם, על ההצעה והקהל שלכם.

הבולטים הם לא צ'קליסט והם יותר מעוד טקסט שמטרתו לנפח או להאריך את דף הנחיתה… בולט זה כדור באנגלית… והמטרה שלו היא לפצוע.

חשבתם פעם למה אנשים קונים מגזינים? עוד רגע תדעו בדיוק למה.

תסתכלו על הגיליון הזה של מגזין קוסמופוליטן. שימו לב לטקסט שמוקף בעיגול. זה מעין כותרת של מאמר, שבמקרה הזה משמשת כבולט קטלני.

cosmopolitan-bullets-marker

אם אתם מתקשים לקרוא מה רשום, אתרגם עבורכם. "52 מהלכי סקס. תנו למשחקים להתחיל!".

נכון שזה נשמע יותר טוב באנגלית, אבל גם בעברית, הבולט הזה יכול לגרום לאדם, שעובר ליד דוכן עיתונים, לעצור במקום… ולהתעמק בשאר הדברים שרשומים על הכריכה. ואז, הוא מתחיל לקרוא וחוטף עוד ועוד כדורים… או יותר נכון בולטים.

הנה עוד כמה "בולטים" שמופיעים שם:

 • איך לעבוד על עצמך כדי ללכת למכון כושר
 • מראה לוהט בפחות מ-50$
 • איך לדעת אם הוא משקר לך
 • איך להתמודד עם שונאים
 • דברים מעאפנים שאומרים אנשים שמגיעים לפסגה
 • מפה אסטרולוגית של 16 דפים – תנוחת הסקס שמתאימה למזל שלך

אוקיי… אתם חייבים להודות שהנקודה האחרונה הפילה אתכם. וזה בדיוק מה שעושים בולטים טובים. במקרה הזה, המטרה היא לגרות את הלקוח כדי לגרום לו לרכוש את המגזין.

במקרה שלכם, עליכם לכתוב בולטים שישכנעו את הגולש לתת לו את הפרטים שלכם עבור מגנט הלידים שאתם מציעים לו.

למה כדאי להשתמש בבולטים?

 • בולטים הם דרך מעולה להציג עוד יתרונות ותועלת שהלקוח האידאלי יכול להשיג, אם הוא ישלים את הפעולה בדף הנחיתה.
 • בולטים עושים סדר במידע, עוזרים להעביר עוד מסרים ומגבירים את הסיכוי שמישהו יקרא את הטקסט שמופיע בדף.
 • בולטים עוזרים להגדיש ולהנגיש מידע שחשוב להעביר לגולש המרפרף. ככה שגם מישהו שנמצא בלחץ של זמן, יכול להעיף מבט אחד על הטקסט ולדעת האם שווה לו להתעמק במה שרשום בדף, או להמשיך הלאה.

אבל אל תטעו, בולטים טובים לא כותבים… בולטים מוצאים בתוך התוכן או המאפיינים של מגנט הלידים, המוצר או השירות שמציעים.

זאת הסיבה שצריך שיהיה רעיון גדול מאחורי מגנט הלידים.

כדי למצוא אותם, צריך לעבור שוב על התוכן של מגנט הלידים ולראות מה אפשר להראות לגולש שיגרום לו להגיד "ווואו…".

אחרי שעשיתם רשימה של נקודות, אפשר להוסיף להם טוויסט בעזרת העקרונות הבאים:

1. ספציפיות: כל קופירייטר יודע, ספציפיות מוכרת. בגלל שהגולש לא יכול לראות בדיוק מה יש בתוך הקופסה (או מגנט הלידים) חשוב לתאר לו בצורה מדויקת מה הוא הולך לקבל.

לדוגמה, הבולט השלישי בדף הנחיתה שמופיע למטה, יורד לפרטים ומתאר בצורה ספציפית מה מכילה כל תבנית שהגולש עומד לקבל, אם הוא ירשם.

bullets3

רשום בבולט, "כל תבנית מכילה דף כריכה, תוכן עיניינים, רעיונות לעיצובים של דפי תוכן, דף הנעה לפעולה, שילובי צבעים תואמים ורעיונות מיוחדים להתאמה בין טקסט לתמונה."

כלומר, אני מפרט את כל המרכיבים שיש בתוך כל תבנית ומה אפשרי לעשות בעזרתה.

דרך נוספת ליצור סקרנות היא לשתמש במספרים מדוייקים ואחוזים. הייתם רוצים לדעת מהם…

 • המודעה שהשיגה קליקים ב-0.01 אגורות.
 • דף הנחיתה שממיר 79.42% מהגולשים.

אפשר להגביר את הספציפיות בעזרת שימוש במילות כוח כמו: דוגמאות, שלבים, חלקים, עקרונות, תיאור מקרה. וגם, אחוז, יום, בצבע, ברוחב, במשקל, בגוון, במרחק ועוד.

2. סקרנות: עקרון נוסף שעוזר ליצור בולטים חזקים הוא סקרנות. הסוד הוא שצריך לשמור על איזון נכון בין ספציפיות לבין יצירת סקרנות… וזאת יכולה להיות משימה לא פשוטה.

הדרך הנכונה ליצור סקרנות היא להשתמש בבולטים עיוורים שיוצרים פער מידע. בדיוק כמו בסדרות הטלוויזיה הממכרות, שמשאירות אותך תמיד במתח, המוח האנושי תמיד מתוכנת לחפש השלמה של כל פער במידע שהוא נחשף אליו.

הנה בולט מסקרן ביותר, שמופיע במכתב מכירה קלאסי (עם כותרת עסיסית לא פחות): "המקומות הבטוחים ביותר על מטוס – והסיבה המפחידה למה."

bottomline1

שימו לב להערמת הסקרנות. לא רק שהם גורמים לך לרצות לדעת מהם המקומות הבטוחים ביותר על מטוס, הם טוענים שיש סיבה מפחידה למה…

הדרך ליצור סקרנות היא לספר ללקוח שהוא עומד לקבל משהו שעומד להביא לו תועלת גדולה… אבל להשתמש בשם או מונח שהוא לא נתקל בו לעולם.

לדוגמה, "מהי שיטת שטיקבלנצר ואיך היא יכולה לעזור לך להינצל מטביעה בים סוער."

כמובן שאין דבר כזה שיטת שטיקבלנצר, למיטב ידיעתי… מה שאני מנסה להגיד זה שאפשר להמציא שמות או מושגים חדשים משלך.

עוד דרך ליצור סקרנות, היא להוציא מונחים מהקשרם. לדוגמה, "גלה את נוסחת הפאנצ'ר להשקעה בשוק ההון".

דרך נוספת ליצור סקרנות מבלי להפקיר את הספציפיות היא להשתמש בשמות של אנשים מוכרים, בדברים שקשורים לנושא, או שלא…  לדוגמה, "הטריק שעזר לשמעון פרס להשיג מימון לבניית הכור הגרעיני."

אפשר להגביר את הסקרנות בעזרת שימוש במילות כוח כמו: טריק, שיטה, תרגיל, מוזר, לא שגרתי, הזוי, נוסחה, פורמולה, תרשים, סוד, מיתוסים, שקרים.

3. שיטת One-Two Punch: הבולטים חייבים להעיר מאפיינים יבשים לתועלות מפתות, לתת חיים חדשים לעובדות משעממות.

"אל תראה את הקמטים שהמוצר שלך יעלים, אלא את הפנים כמו שיופיעו לאחר מכן."
– קלוד הופקניס

השתמשו בתרגיל One-Two Punch כדי להוציא את התועלות מתוך המאפיינים וליצור בולטים טובים יותר.

1. עשו רשימה של המאפיינים של המוצר, מה הלקוח הולך לקבל או ללמוד.

2. בהקשר לכל מאפיין, ענו על השאלה, "מה זה יעשה בשביל הלקוח?" התשובה תהיה התועלת הראשונה של אותו מאפיין.

3. בהקשר לכל תועלת, ענו על השאלה, "ומה זה יעשה בשביל הלקוח?". התשובה תהיה התועלת של התועלת. One-Two Punch!

לדוגמה, מגנט הלידים הוא קטלוג של שמלות כלה שמכיל בתוכו צ'קליסט להכנה לחתונה.

מאפיין: צ'קליסט להכנה לחתונה.

תועלת #1: תדעו בדיוק מה צריך להכין לקראת החתונה.

תועלת #2: לא תשכחו דבר ותעשו פדיחות לעצמכם, ביום החשוב בחייכם.

תועלת #3: אתם עומדים להשקיע בחתונה עשרות אלפי שקלים ולהזמין מאות אנשים. הדבר האחרון שאתם צריכים זה לאכזב את כל האורחים שלכם.

ראיתם איך הפכתי צ'קליסט משעמם לדרמה קורעת לב… זה בדיוק המטרה של התרגיל הזה.

לא מצאתם תועלת מספיק טובה? אפשר להמשיך בשאלה, "ומה זה יעשה בשביל הלקוח?" עוד ועוד… המשיכו עד שתמצאו משהו שיכול לפורט על הרגשות ולעורר מתרדמה גם את הלקוח האדיש ביותר.

4. קל ומהיר: דבר נוסף שאפשר לעשות בעזרת הבולטים זה לרמוז איך מגנט הלידים הולך לעזור להאיץ את תהליך קבלת התוצאות וגם כמה זה יהיה קל ליישום.

כתבו בולט שרומז שבתוך מגנט הלידים מסתתרת "גלולת קסם".

לדוגמה, "תקבלו תוכנית עסקית בשיטת העתק-הדבק שאפשר לכתוב בין לילה."

השתמשו במילות כוח כמו: פשוט, קל לשימוש, מהיר, תשתמש בזה שוב ושוב, העתק-הדבק, השלם את החסר, תבנית, צ'קליסט, שליפים, זריז, טבלה, טייס אוטומטי.

5. נדירות או דחיפות: אפשר להשתמש באחד הבולטים כדי לרמוז על זה שבקרוב לא יהיה אפשרי לקבל את ההצעה או שיש מספר מוגבל של עותקים שאתם מתכוונים להפיץ. רק נסו לא לשקר יותר מידי…

"אם אתה עושה עבודה נכונה, ללקוח יהיו רגשות אשם אם הוא לא פועל עכשיו"
ג'ו שוגרמן

דוגמה, "מספר העותקים מוגבל ל-200 נרשמים בלבד, והורידו את המדריך כבר למעלה מ-150 איש…"

6. חדשות: תן לגולש לחשוב שזה משהו שהוא לא ראו בעבר.

דוגמה, "נחשף כאן לראשונה, שיטה חדשנית להוזלת מחיר הדלק…"

השתמשו במילות כוח כמו: התגלה לאחרונה, ניסוי מוזר, חשיפה, טכניקה בת 100 שנה שרק עכשיו נחשפה לציבור, סיפור אמיתי, חם מהתנור.

7. טיפול בהתנגדויות: הגולש שמגיע לדף הנחיתה עלול להיות סקפטי לנוכח ההבטחה הגדולה שבכותרת. אפשר להשתמש בבולטים כדי לטפל בהתנגדויות נפוצות.

כותרת: "איך לעצור גירושין בשלושה צעדים פשוטים"

בולט: "השיטה שעובדת תמיד, אפילו אם אחד מבני הזוג כבר לא מתגורר בבית…"

השתמשו במילות כוח כמו: אפילו אם, למרות ש, גם אם ועוד.

8. שלבו את הכל יחד: הבולטים הטובים ביותר מורכבים מכמה סוגים של עקרונות יחדיו.

לדוגמה, "נחשף לראשונה: גלה את טכניקת 3 השלבים שוולט דיסני השתמש בה כדי להפוך את דיסני לאימפריה שמגלגלת 4.3 מילארד דולר בשנה. ואיך אתה יכול ליישם את זה בעסק שלך… אפילו אם רק פתחת את העסק."

לסיום, הנה כמה דברים שחשוב לזכור כשרושמים בולטים:

 • בולט טוב הוא מספיק מפתה, מעניין ומושך תשומת לב, עד כדי כך שהוא יכול להחליף את הכותרת הראשית.
 • אל תפחדו לרשום בולטים ארוכים. בייחוד אם אתם משתמשים בשיטת one-two punch.
 • תשקיעו הרבה זמן בכתיבת בולטים טובים, זה יהיה שווה את זה.

משימה:

 • עברו שוב על מגנט הלידים שלכם ונסו להוציא ממנו כמה נקודות חשובות.
 • הוסיפו להם טוויסט בעזרת שימוש בעקרונות שמופיעות בשלב הזה.
 • אחרי שהקדשתם זמן לכתיבת כמה סוגים שונים של בולטים, עברו עליהם ותנו להם ציון מ-1 עד 10.
 • בדף הרשמה למגנט לידים, יהיו בד"כ 3-4 בולטים. רשמו בצד רק את הבולטים הטובים ביותר. אלו הבולטים שיופיעו בדף הנחיתה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

הוכחה חברתית

כדי לנסות ולשפר את יחס ההמרה, אפשר להוסיף לדף הנחיתה הוכחה חברתית. הוכחה חברתית היא קונספט שכנוע עוצמתי וחלק שנשען על תיאוריית העדר שאומרת שאנשים נוטים לפעול בהתאם לאנשים אחרים סביבם. הרי כל אחד מאיתנו רכש מוצר או שירות כלשהו בגלל שהוא שמע עליו מחבר, נכון? 

"אנשים יסתכלו על מעשיהם של אחרים כדי להחליט מה הם בעצמם צריכים לעשות."
– רוברט צ'יאלדיני

שימוש בהוכחה חברתית, כמו לדוגמה המלצה מלקוח שהוריד את מגנט הלידים שלכם, תגדיל משמעותית את אחוזי ההמרה, כי גולש חדש שמגיע לדף מקבל הוכחה שמה שהוא עומד לקבל באמת פועל.

הסיבה נוספת לשימוש בהוכחה חברתית היא בגלל שאם אנחנו מדברים על המוצר או השירות שלנו, זה נשמע לא אובייקטיבי. אבל אם אפשר להראות משהו שמישהו אחר אמר על המוצר או השירות (או אפילו על מגנט הלידים), זה דבר שעוזר לשכנע טוב יותר את הצד השני.

"התרגלנו לשמוע כל אחד טוען שהמוצר שלו הכי טוב בעולם, או הכי זול, שאנחנו לוקחים הצהרות כאלו כגרגר מלח. תן לאדם שלישי כלשהו לטעון את זה… ואנחנו זוקפים את אוזנינו."
– רוברט קולייר

בוא נראה, האם תצליחו לזהות את שלוש ההוכחות החברתיות שמופיעות בדף נחיתה הבא…

social-proof

 • ההוכחה החברתית הראשונה מופיעה בכותרת ומסבירה כמה תוכנת Basecamp פופולארית, כשהם מספרים כמה נרשמים היו להם בשבוע שעבר.
 • ההוכחה החברתית השנייה מגיעה מפיה של לקוחה מרוצה, המספרת במילים שלה על החוויה שלה בשימוש בתוכנה.
 • ההוכחה החברתית השלישית בעמוד, מופיעה מתחת לטופס ובה רשום ש-97% מהמשתמשים ממליצים על התוכנה.

דוגמאות להוכחה חברתית:

המלצות של משתמשים מרוצים: הכוח בסוג הזה של הוכחה חברתית מגיעה מהאובייקטיביות, לכאורה, של הממליצים. ככל שמישהו מרוחק יותר מהמוצר או השירות, מעיד על איכותו, כך זה נראה לנו אמין יותר.

במקרה של שימוש בהמלצות משתמשים, הגולש מקבל את הרושם שמישהו בדיוק כמוהו, ביקר בדף הזה, רכש או נרשם והיה מרוצה מהתוצאה שקיבל. המחשבה שעוברת בראשו היא "אם הוא היה מרוצה, גם אני כנראה יהיה מרוצה…"

הנה דוגמה להמלצות של לקוחות באתר Booking.com.

social-proof7

אף פעם לא מוקדם מידי להתחיל ולאסוף המלצות. צרו לעצמכם תיקייה מיוחדת שאליה תשמרו כל הודעה או המלצה לגבי המוצר או השירות שאתם מציעים.

טיפ חשוב: אל תשתמשו בהמלצות מזויפות, אנשים יכולים להריח את זה מקילומטרים. במקום זה, שלחו את מגנט הלידים שלכם לכמה חברים או קולגות ובקשו מהם לכתוב לכם המלצה ושלבו אותה בדף הנחיתה.

[האיש שמופיע בכל הפרסומות]

הנה דוגמאות לכמה סוגים של המלצות שניתן להשתמש בהם.

המלצה משוכתבת: קיבלתם מכתב המלצה ארוך ומפרגן? מעולה. הוציאו ממנו כמה שורות עיקריות שעונות על הצורך שלכם ורשמו אותם בדף הנחיתה. בקשו אישור להשתמש בתמונה הלקוח ובשמו (עדיף שם ושם משפחה). אפשר אפילו להוסיף טייטל (מנכ"ל חברת XYZ), אם זה משהו שמשרת את המטרה שלכם (לדוגמה מוכרים לעסקים אחרים).

נסו להשתמש בכמה המלצות שונות, בהתאם לסוג הגולשים שאמורים לבקר בעמוד. לדוגמה שלבו המלצה אחת מגבר והמלצה נוספת מאישה, המלצה מבחור צעיר ומגבר מבוגר.

social-proof10

המלצה מתוך פייסבוק: אם מישהו שלח לך הודעה בפייסבוק אפשר לבקש ממנו אישור להשתמש בהמלצה בדף הנחיתה. במקרה שמישהו השאיר פוסט על הקיר שלך או באזור הביקורת של הדף העסקי, זה משהו ציבורי שכולם יכולים לראות. במקרה כזה, אני אפילו לא מבקש אישור להשתמש בהמלצה הזו. אבל זה לשיקולכם.

social-proof-facebook

היתרון הגדול בהודעות פיסבוק הוא ששם ותמונת הלקוח כבר מופיעים. בנוסף המלצת פייסבוק מרגישה אותנטית יותר לגולשים.

עם זאת, אני לא ממליץ לשים בדף נחיתה תיבת צ'אט של פייסבוק שבה כל אחד יכול לרשום מה שבא לו. קשה לעקוב אחרי זה… ואתם ממש לא רוצים שגולש כלשהו יתחיל לשאול שאלות או חלילה לכתוב דברים שליליים בתוך דף הנחיתה שלהם.

המלצה מתוך וואטסאפ: שלחו לכם הודעה מפרגנת בוואטסאפ על מגנט הלידים שלכם? בקשו אישור להשתמש בהודעה בתור המלצה. עשו צילום מסך ושלבו בתוך דף הנחיתה.

social-proof-whatsip

המלצה במרכז: חברת EMS החליטה לשים את ההמלצה במרכז. היא מיקמה בדף הנחיתה שלה את ההמלצה מעל הפולד (זוכרים מה זה אומר?) עם תמונה גדולה של הלקוחה ושמה.

social-proof-12

לוגואים של חברות: דרך נוספת להעיד על עצמכם באופו אובייקטיבי, הוא להראות לוגואים של חברות שעבדתם איתם. אני קורא לזה 'אמינות בהשאלה' כי אם החברות האלו אכן אמינות, הדף שעליו הלוגואים שלהם נמצאים, ישאיל את האמינות מהם.

תראו לדוגמה את הלוגואים של קופות החולים שמופיעות בתחתית דף הנחיתה הזה. שימוש בלוגואים של חברות ממשלתיות וציבוריות מעביר מסר של אמינות.

social-proof5

המלצות מסלבריטיז או מומחים בתחום: מה הקשר בין עומרי כספי וענת הראל לקורנפלקס? אין קשר… אבל אנשים סומכים על אנשים מפורסמים או מוכרים. זה טריק שיווקי ידוע שעזר לבנות מותגים רבים. גם אתם יכולים לעשות בו שימוש כדי לגרום ליותר אנשים להרשם בדף הנחיתה.

לדוגמה, בדף נחיתה של מוצר קוסמטי כלשהו, בחרו למקם את סנדי בר בתוספת ציטוט קצר.

social-proof-15

אבל לא, אתם לא חייבים לשלם אלפי שקלים לסלב או סוכן שחקנים… אתם יכולים לתת במתנה את מגנט הלידים שלכם למומחה בתחום הספציפי שלכם ולבקש ממנו חוות דעת או המלצה.

הנה דוגמה להוכחה חברתית שקיבלה חברת SumoMe ממשווק אינטרנטי מוכר בשם Pat Flynn. כל מי שמכיר את עבודתו, ירצה לגלות מהם הכלים שהוא השתמש בהם כדי לבנות את הבלוג המצליח שלו… ולכן לשים תמונה שלו על דף הנחיתה משמשת כהוכחה חברתית מעולה.

social-proof2

הנה דוגמה נוספת לשלוש המלצות וידאו מאת מומחים נישתיים, המופיעות בדף נחיתה שמציע ספר במתנה. מתחת לכל סרטון מופיע גם טקסט כדי לחזק את ההוכחה החברתית. שימו לב למה אומרת הבחורה שמופיעה בסרטון בצד ימין – "שילמתי לו (לסופר) 25 אלף דולר כדי ללמוד את הדברים האלו, ואתם מקבלים את זה בחינם…"

social-proof4

מספרים: כמו שציינתי מקודם, אנשים מרגישים נוח יותר להצטרף לקהל. אפשר לרשום בדף הנחיתה את מספר הנרשמים לרשימת התפוצה או מספר האנשים שכבר הורידו את מגנט הלידים.

בתמונה הבאה אפשר לראות טופס הרשמה, שעליו מצוין מספר הנרשמים לרשימת התפוצה, "הצטרף אל 255,000+ מעמיתך!". אבל לא צריך לחכות עד שתגיעו למאות אלפי נרשמים. גם מספר קטן של נרשמים יכול לעודד הרשמה ולשמש כהוכחה חברתית.

social-proof20

בדוגמה הבאה, מספר המשתתפים בסדנה יומית מופיע בדף נחיתה. לאחר כל סדנה אפשר לשנות את המספר וכך זה מראה על גדילה בכמות האנשים ויוצר תחושה של התקדמות והצלחה. מתחת למספר גם מתוארת התמורה הראשית שאותם משתתפים השיגו כתוצאה מהרשמה לסדנה.

social-proof-14

הופעות בתקשורת: דרך נוספת להראות הוכחה חברתית, היא להשתמש בלוגואים של ערוצי תקשורת שהופעתם בהם, או קיבלתם איזכור. זאת הוכחה חברתית חזקה מאוד, כי אנשים נוטים להאמין למה שמופיע בעיתון או בטלוויזיה.

בדוגמה הבאה שילבו מספר לוגואים של עיתונים פיזיים ואינטרנטיים בתור הוכחה חברתית.

social-proof-13

הסוד הגדול הוא שאפשר לשלם עבור הופעות בתקשורת. כמעט לכל עיתון או ערוץ טלוויזיה יש תוכנית או מדור של מומחים, שעבור תשלום מקבלים זמן מסך. לאחר מכן, אפשר להשתמש בתוכן בתור הוכחה חברתית בדפי הנחיתה.

בדוגמה הבאה, מופיע קטע וידאו מתוך הופעה בתוכנית בוקר, לצד טופס ההרשמה בדף הנחיתה כהוכחה חברתית.

social-proof-16

אבל לא חייבים להופיע בערוצי התקשורת העיקריים, בשביל להשתמש בהוכחה חברתית מסוג הופעה בתקשורת. בעידן שבו אנשים צורכים את רוב התוכן שלהם מאתרי אינטרנט, אפשר להשתמש בלוגואים של בלוגים ואתרים מוכרים לקהל היעד, כדי ליצור הוכחה חברתית.

בדוגמה הבאה אפשר לראות, איך לוגואים של עיתונים גדולים כמו פורבס וניו-יורק טיימס, מופיעים לצד לוגואים של אתרים כמו Quicksprout ו-Copyblogger. רק וודאו שקהל היעד אכן מכיר ומעריך את האתרים שאתם בוחרים להציג.

איפה ממקמים את ההוכחה החברתית?

ההוכחה החברתית תופיע בד"כ בתחתית העמוד, מתחת לבולטים ולטופס ההרשמה, כדי לסגור את העסקה. אבל יש כאלו שבוחרים לעשות בהוכחה החברתית, שימוש יותר יצירתי.

ראו את הדוגמה הבאה, בה ציטוט של לקוח מרוצה משמש ככותרת הראשית. רשום בה, "הניוזלטר שלך הוא היחיד שאני באמת קורא.".

social-proof-17

כמה הוכחות חברתית צריך לשים בדך נחיתה?

אם זהו דף הרשמה קצר, מומלץ לשים הוכחה חברתית אחת, חזקה.

אם זהו דף נחיתה יותר ארוך, שמטרתו לרשום אנשים המתעניינים בשירות או מוצר כלשהו, אפשר לשלב כמה סוגים שונים של הוכחה חברתית.

רק וודאו שקהל היעד אכן תופס את אותה הוכחה חברתית כגורם משפיע על ההחלטה, ולא סותר. לדוגמה, לא הייתי שם בדף נחיתה להתפקדות לליכוד, לוגו של עיתון הארץ…

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

הצהרת 'אנטי-ספאם'

נהוג להוסיף מתחת לכפתור ההנעה לפעולה שורה קצרה שמאשרת ללקוח שלא נשלח לו ספאם. אלו כמה בסך הכל כמה מילים קטנות, שמאשרות ללקוח את הכוונות החיוביות שלכם ומבטיחות לו שלא תשלחו לו ספאם או תעבירו את הפרטים שלו לצד שלישי.

anti-spam

בד"כ תוכנת בניית דפי הנחיתה תספק עבורכם שורה כזאת כברירת מחדל. אבל אתם לא רואים את הצהרת 'אנטי-ספאם' מתחת לטופס ההרשמה, אתם יכולים להשתמש באחת מהגרסאות הבאות:

 • הפרטים שלך 100% בטוחים ואנחנו לעולם לא נחלוק אותם עם אף אחד אחר.
 • אנחנו שונאים דואר זבל בדיוק כמוך ולכן האימייל שלך לעולם לא ישותף עם אף אחד אחר.
 • הפרטים שלך לעולם לא ישותפו או יעברו לצד שלישי.

האמת שלא נתקלתי עדיין בניסוי שבחן את ההשפעה של השורה הזו על אחוזי ההמרה. אבל זה בטוח לא יכול לפגוע בכמות הנרשמים בדף הנחיתה שלכם.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

הכרזת פרטיות ושמירה על תנאי המשתמש

בשנים האחרונות, מערכות פרסום כמו פייסבוק וגוגל החלו לדרוש מהמפרסמים להציג קישורים למדיניות פרטיות והסכם משתמש בדף הנחיתה.

אפשר למקם את הקישורים האלו, בתחתית דף הנחיתה, כמו בדוגמה הבאה. הוספנו גם קישור לעמוד 'צור קשר' באתר, במקרה שמישהו נתקל בבעיה במהלך ההרשמה.

privacy-policy

כל עו"ד לדיני אינטרנט יגיד לך שזה חובה לשים קישורים אל המסמכים האלו בכל אתר. אבל דווקא בדף נחיתה, שאוסף פרטים של לקוחות, זה חשוב כפליים. הדבר האחרון שאתם רוצים זה שיסגרו לכם את חשבון הפרסום בהפתעה.

במסמכים אלו צריכים להופיע פרטים כמו:

 • איזה מידע אישי נאסף מהמשתמש
 • איך החברה תשתמש במידע שנאסף
 • איך החברה תעביר נתונים לחברות צד שלישי
 • כיצד לשנות או למחוק מידע אישי או ביטול הצטרפות

פרטים נוספים לגבי דרישות גוגל בנושא, נמצאים בקישור הבא.

אבל אתם לא צריכים לשלם עכשיו אלפי שקלים לעורך דין, בשביל שיכתוב עבורכם את המסמכים האלו. אם אתם עושים שימוש נורמלי באתר, אתם יכולים להשתמש בתבנית המצורפת כאן מתחת. עליכם רק להוסיף את שמכם ואת כתובת האתר שבו נמצא דף הנחיתה, ואתם מסודרים.

חשוב לציין שכל הזכויות שמורות לעו"ד פנחס קראון מהאתר pclaw (שבפעם האחרונה שבדקתי, לא באוויר).

תבנית מדיניות פרטיות

תבנית הסכם משתמש

אבל אני מזהיר מראש, אם אתם עושים שימוש חריג באתר או בדפי הנחיתה, יכול להיות שתצטרכו לבצע התאמות גדולות יותר למסמכים האלו. וכל מקרה, תמיד כדאי להתייעץ עם עו"ד שמבין בנושא. מה שאני מנסה להגיד זה שהשימוש בתבניות האלו הוא על אחריותכם.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

מיתוג – כן או לא?

שאלה שאני נשאל הרבה היא, האם כדאי למתג את דף ההרשמה או לא. כשאני אומר מיתוג אני מתכוון ללוגו, ניווט, עיצוב אחיד בכל הדפים וכדומה.

ניווט

כמו שציינתי בעבר, ככל שיש לך פחות ניווט בעמוד, כך טוב יותר. אנחנו בטוח לא רוצים שום לינקים יוצאים מהעמוד. אבל כיום מערכת הפרסום בגוגל וגם בפייסבוק, מקפידים על זה שהיה קישורים יוצאים למדיניות הפרטיות ולהסכם המשתמש (אותם כיסינו בחלק הקודם).

מערכת הפרסום של גוגל לא ממש אוהבת דפי הרשמה והיו מעדיפים שתשלחו את התנועה שלכם לאתר הבית, או לפחות לאתר שיש בו יותר תוכן מאשר כותרת, כמה בולטים וטופס הרשמה. הם טוענים שזה פוגע בחווית המשתמש… אבל אנחנו רוצים הרשמות ואחוזי המרה גבוהים. ככה שיש פה קונפילקט.

בנתיים, אפשר לעבור מתחת לראדר אם שמים בדף הנחיתה קישורים למדיניות הפרטיות, הסכם משתמש ואם אפשר, עמוד צור קשר באתר. אם יהיה שינוי כלשהו, אנחנו נעדכן אתכם.

לוגו

הזמנים משתנים, אם בעבר היה אפשר להשיג המון המרות עם דף הרשמה שיש בו רק כותרת וטופס… היום אנשים קצת יותר חוששים שירמו אותם ופחות נוטים להירשם בעמודים של חברות שהם לא מכירים.

כדאי להוסיף לוגו לראש העמוד, רק חשוב שיהיה באיכות טובה. אחרי כל העבודה הקשה שעשיתם, לא תרצו שהלוגו יפגע לכם באחוזי ההמרה, נכון?

logo-on-top

מיתוג אישי

בחלק מדפי הנחיתה שאנחנו משתמשים בהם אנחנו מוסיפים תמונה אישית. הסיבה שאנחנו עושים את זה היא כדי ליצור זכירות ומיתוג אישי. דמיינו לעצמכם שהורדתם מדריך בנושא מסוים והוא עזר לכם, אתם עכשיו מרגישים הוקרת תודה למי שיצר אותו. בפעם הבאה שתראו את תמונת בעל העסק בדף הנחיתה, תעלה הסבירות שתשאירו את הפרטים שלכם.

זה רלוונטי בייחוד אם אתם נותנים שירותים, כמו יועצים, מאמנים, מרצים וכדומה. רוב כספי הפרסום מושקעים בשליחת תנועה אל דפי הנחיתה, אז למה לא לבנות מותג אישי על הדרך?

בתמונה הבאה אפשר לראות דף נחיתה שבו יש תמונה אישית וציטוט קצר:

face-on-landing-page

כפתורי שיתוף

אם כבר אנחנו עובדים קשה ו/או משלמים עבור תנועה שתגיע לדף נחיתה, כדאי לעשות כל מאמץ כדי שיפיצו אותו כמה שיותר. אפשר להוסיף לדף הנחיתה כפתורי שיתוף שיעזרו לאנשים להפיץ את התוכן ברשתות החברתיות או לשלוח למכרים רלוונטים.

אנחנו משתמשים בתוסף בשם SumeMe. הגרסה החינמית תאפשר לכם להפיק קוד קצר, אותו מעתיקים לדף הנחיתה ותוך דקה, גם לכם יש כפתורי שיתוף מגניבים כאלו:

sharing-buttons

על כפתורי השיתוף מופיעים מספר השיתופים, מה שיוצר הוכחה חברתית נוספת, וזה תמיד טוב, לא ככה?

לסיכום, אני מציע שתיצרו תבנית קבועה של דפי נחיתה שאתם משתמשים בהם. עם הזמן, הגולשים יזהו את המותג שלכם בקלות, והלקוחות המרוצים מבניהם ישמחו להשאיר את הפרטים שלהם בכל הצעה חדשה שתפרסמו.

כמובן, חשוב לבחון את המשתנים השונים ואיך הם משפיעים על אחוז ההמרה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

לחבר את הכל ביחד

בשלבים האחרונים, התבקשתם לאסוף כמה אלמנטים שישמשו אותנו בשלב הבא, יצירת דף הנחיתה.

אל תתקעו אם אין לכם את כל האלמנטים שעברתי עליהם. יש דפי הרשמה שממירים באחוזי המרה גבוהים ומכילים רק כותרת, טופס הרשמה וכפתור… הכוח של דף הנחיתה המושלם תלוי בהבטחה שמאחוריו.

זכרו, הסיבה לכלול או לא לכלול אלמנט כזה או אחר בדף הנחיתה טמונה באחוזי ההמרה של הדף.

אם אלמנט כלשהו עוזר להגדיל את אחוזי ההמרה, מעולה! השאירו אותו ונסו להוסיף אחד אחר.

אם אלמנט כלשהו פוגע באחוזי ההמרה, חמור מאוד! בטלו או נסו לשנות אותו.

למרות שבכל מערכת לבניית דפי נחיתה, יש תבנית מוכנות, רציתי להראות להראות לכם כמה דפים ואת סידור האלמנטים בהם.

הנה דוגמאות לארבעה דפי הרשמה שונים מאוד בעיצוב ובכמות האלמנטים שהם מכילים. כולם ממירים מעל 50% מהמבקרים לנרשמים. אתם מוזמנים להשתמש בהם כהשראה ליצירת דף הנחיתה שלכם.

דוגמה לדף נחיתה מספר 1: המנימליסטי

 1. כותרת מקדימה
 2. כותרת ראשית עם הבטחה לתמורה גדולה
 3. כפתור הנעה לפעולה
 4. תמונת גיבור – מסתכלת לכיוון הנכון 🙂
 5. חלונית שנפתחת בעת לחיצה על כפתור ההנעה לפעולה
 6. טופס הרשמה
 7. הצהרת אנטי-ספאם

page-type4

דוגמה לדף נחיתה מספר 2: מגנט הלידים הוא הגיבור

 1. כותרת מקדימה
 2. כותרת ראשית עם הבטחה לתמורה גדולה
 3. תמונת גיבור (עם לוגו)
 4. כפתור הנעה לפעולה
 5. חלונית שנפתחת בעת לחיצה על כפתור ההנעה לפעולה
 6. טופס הרשמה
 7. הצהרת אנטי-ספאם

page-type1

דוגמה לדף נחיתה מספר 3: המקיף

 1. כותרת מקדימה
 2. כותרת ראשית עם הבטחה לתמורה גדולה
 3. נקודות שכנוע – בולטים
 4. הוכחה חברתית
 5. תמונת גיבור (עם לוגו)
 6. טופס הרשמה
 7. כפתור הנעה לפעולה
 8. תמונה למיתוג אישי
 9. הצהרת פרטיות והסכם משתמש.

page-type2

דוגמה לדף נחיתה מספר 4: המשכנע

 1. לוגו
 2. כותרת מקדימה
 3. כותרת ראשית עם הבטחה לתמורה גדולה
 4. תת-כותרת
 5. טופס הרשמה
 6. כפתור הנעה לפעולה
 7. תמונת גיבור (עם לוגו)
 8. נקודות שכנוע – בולטים

page-type4

בשלב הבא, נסקור כמה מערכות לבניית דפי נחיתה. בנוסף, אראה לכם, שלב אחר שלב, איך לבנות דף נחיתה באותם מערכות.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

5. יצירת דף הנחיתה במערכת

איך בונים דף נחיתה

בחלק הבא של ההדרכה, נדבר על שיטות שונות לבניית דפי נחיתה.

יש מספר שיטות לבניית דף נחיתה.

1. שימוש בתוכנה ייעודית לבנייה: יש מאות אם לא אלפי תוכנות שונות שנמצאות היום בשוק. יש תוכנות שהם חינמיות או שאנחנו צריכים לרכוש מינוי חודשי. לאחר הבנייה אפשר לפרסם אותם באתר שלנו או באתר של החברה ממנה רכשנו את התוכנה. בנוסף, חלק גדול ממערכות ניהול רשימת התפוצה, מאפשרות לכם לבנות בחינם דפי נחיתה.

הנה כמה תוכנות שניתן לבנות בעזרתן דפי נחיתה.

Lead pages

כשהמשווקים המובילים בעולם צריכים לבנות דף נחיתה -הם עושים שימוש בלידפיג׳ס. זאת לא רק התוכנה הכי מתקדמת לבניית דפי נחיתה מכל מיני סוגים, אלא הם ממש יצרו דפי נחיתה שהפכו לסטנדרט בעולם השיווק דיגיטלי.

בלידפיג׳ס תוכל למצוא עשרות דפים שונים לשימושים שונים, שעוצבו כדי להעניק את אחוזים ההמרה הגבוהים ביותר לכל שימוש. העיצובים הם אמנם אחידים ולא ניתן לשנות אותם יותר מידי, אבל זה מעניק להם יכולת להיות סופר מהירים ולשמור על אחוזי ההמרה שגבוהים משמעותית מכל תוכנה אחרת שם בחוץ.

בעיקרון לידפיג׳ס לא תומכת בעברית, אבל בעזרת כמה טריקים קטנים שמצאתי אפשר לעשות שימוש במערכת בלי שום בעיה.

רב מסר

רב מסר היא מערכת דיוור ישראלית שנבנתה לצרכים של הלקוח הישראלי. לטעמי היא קצת יותר מסובכת ומבלבלת אבל מצד שני יש לה יתרון אדיר בתמיכה מלאה בעברית ומוקד תמיכה טלפוני שישמח לעזור לכם בכל שלב.

היתרון השני של רב מסר היא שמשתמשים בה מקבלים גישה בחינם לכלי לבניית דפי נחיתה ומכירה בשם רב דף. לא מדובר על דפי הנחיתה הכי מעוצבים או מתקדמים, אבל דווקא למשתמשים בתחילת הדרך יהיה מאוד נוח לעבוד עם הכלי הזה. כמובן שהוא מתממשק בצורה מלאה למערכת הדיוור של רב מסר.
2. תוסף לאתר אינטרנט: דרך נוספת לבנות דפי נחיתה היא בעזרת תוסף לאתר אינטרנט. אם יש לכם אתר בוורדפרס, יש המון חברות שפיתחו תוסף שמתחבר לאתר ומאפשר לבנות עליו דפי נחיתה שנפרדים מהעמודים או הפוסטים שמופיעים בתוך האתר. הם יכולים להיות שונים או דומים לעיצוב הבסיסי של האתר.

אם יש לכם אתר וורדפרס, זה התוסף שאני ממליץ עליו לבניית דפי נחיתה:

Profit Builder

זאת תוכנה נהדרת ליצירה של דפי נחיתה. בעזרתה ניתן ליצור דפי נחיתה בהתאמה אישית גבוהה, לחבר אלמנטים שונים כדי ליצור דפים שונים שעונים על הצרכים המדוייקים שלך.

התוכנה מתלבשת על אתר וורדפרס קיים, אם כתוסף חיצוני שמאפשר ליצור דפי נחיתה לצד התוכן הקיים באתר שלך ואם בתור ערכת עיצוב שמאפשרת ליצור אתר שלם שבנוי מדפי נחיתה. התוכנה הזאת זולה מספיק כדי להחזיר את ההשקעה בה כבר בדף הנחיתה הראשון שתיצור.

3. בנייה מאפס: אפשר לפנות למעצב גרפי שיוצר עיצוב של דף נחיתה (בד"כ בפורמט PSD) אתם שולחים את זה למתכנת או חברת בניית אתרים. מתוך העיצוב וההגדרות הם בונים דף נחיתה בהתאם למטרות שלכם. זה דורש הרבה מאמץ ויקר יותר. אבל אם יש לכם דרישות ספציפיות לדף נחיתה שהולך לשמש אתכם לאורך זמן, זאת אופציה שאפשר לשקול אותה.

אתם יכולים למצוא מעצבים ומתכנתים מעולים באתר XPlace. אתר שעוזר להפגיש בין אלפי פרילנסרים במגוון רחב של תחומים, לבין בעלי עסקים המחפשים שירות או מוצר מסוים. באתר XPlace רשומים עשרות אלפי פרילנסרים במאות תחומים שונים הכוללים עיצוב ובניית אתרים, תכנות, עיצוב, גרפיקה ועוד.

אבל אנחנו ממליצים שבשלב ראשון, נסו לבנות את דף הנחיתה בעצמכם. זה פשוט, זול ומהיר יותר מלשכור מישהו שיעשה את זה עבורכם. בשלבים הבאים של ההדרכה, אראה לכם איך לבנות דפי נחיתה בעזרת המערכות השונות.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

בניית דפי נחיתה עם Lead Pages

בסרטון הבא נראה, איך בונים דף נחיתה בעזרת תוכנת Lead Pages.

להרשמה ללידפיג׳ס לחצו כאן.

לאחר הלחיצה על הלינק למעלה והרשמה, תוכלו להצטרף לשירות ב 1$ לחודש הראשון
על ידי לחיצה כאן.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

בניית דפי נחיתה עם רב-מסר

בסרטון הבא נראה, איך בונים דף נחיתה בעזרת רב-מסר.

לפתיחת חשבון חינמי ל-30 יום, לחצו פה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

6. רגע לפני פרסום דף הנחיתה

הלימה: איך דף הנחיתה מתקשר לקמפיין

צריכה להיות הלימה (התאמה) בין המסר, הטקסט והתמונה שבדף הנחיתה לבין המסר, הטקסט והתמונה שמופיעים במודעה שממנה הגולש הגיע. זה לא חייב להיות אחד לאחד ויש המון מקום לחופש יצירתי. אבל אם הגולש הקליק על מודעה שמבטיחה לו דבר אחד, אסור שהוא יגיע לדף נחיתה ויחשוב שמציעים לו דבר אחר.

הדרך הטובה ביותר לשמור על הלימה, היא ליצור הקשר ברמת הכותרת הראשית. אם הגולש מגיע לדף, קורא את הכותרת הראשית ולא מבין אם הוא הגיע לעמוד הנכון, יש לכם בעיה.

הנה דוגמה לטעות קטנה שעשינו באחד מהקמפיינים שלנו. הרצנו מודעות פייסבוק לדף נחיתה כלשהו. המודעה הייתה מודעה בפורמט טקסט ארוך (כלומר, היה עליה המון תוכן) והמסר העיקרי היה "3 אבני היסוד להצלחה בשיווק דיגיטלי". השאיפה הייתה שהגולש יקרא את כל הטקסט ורק אחרי זה יגיד לדף נחיתה שמספר לו על הצעה לקבל גישה לספרייה שלמה של הדרכות בחינם.

הבעיה הייתה שבטעות פרסמנו את המודעה גם כמודעת צד שמאל. כפי שניתן לראות בתמונה, במודעה צד שמאל כל הטקסט לא מופיע. ולכן כל מי שלחץ על המודעה הגיע לדף נחיתה עם כותרת שונה לגמרי. ככה נראית חוסר הלימה…

no-congruency

אז אל תעשו את הטעות שאנחנו עשינו. שמרו על הלימה בין מקור התנועה והמודעות אל דף הנחיתה.

הנה דוגמה להלימה טובה בין המודעה לדף הנחיתה. אותה תמונה, אותו מסר ראשי. מושלם.

congruency-check

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

הצ'קליסט ליצירת דף הנחיתה המושלם

במהלך השנים ראינו, בנינו ובחנו המון דפי נחיתה שונים.

כתוצאה מכך, פיתחנו צ'קליסט שמכיל 16 נקודות חשובות ליצירת דף הנחיתה המושלם. דפי נחיתה שמכילים את האלמנטים שמופיעים בצ'קליסט מצליחים להשיג אחוזי המרה טובים יותר.

זה לא קריטי שדף הנחיתה יענה על סעיף בצ'קליסט כדאי להפוך אחוז גבוה של מבקרים לנרשמים. אבל אם תגלו שיש בעיה בהרשמות, זה יהיה מקום טוב לבדוק בו מה חסר.

פתחו את הצ'קליסט ליצירת דף הנחיתה המושלם, ועברו על 16 הנקודות.

אני ממליץ להדפיס אותו ולשים אותו לידכם. ככה תוכלו לעבור עליו בכל פעם שתבנו דף נחיתה חדש ותוודאו שלא פספסתם כלום.

אני גם ממליץ לכם לעבור על דפי נחיתה אחרים ולבחון, האם דפי הנחיתה שלהם עומדים בכל הסעיפים. זאת דרך טובה מאוד ללמוד מה עובד ומה לא עובד.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

דף התודה: מה עושים לאחר ההרשמה

דף התודה הוא הדף שאליו הגולש מגיע לאחר שהוא נרשם בדף הנחיתה. זהו נכס חשוב ששימוש נכון בו, יעזור לנו להשיג מטרות נוספות בשיווק. הנה כמה שימושים שאפשר לעשות בדף התודה.

1. אספקת ההבטחה: אם הבטחתם לגולש לספק לו מגנט לידים כלשהו, למשל מדריך, אפשר לתת לו גישה אליו כבר בדף התודה.

2. בקשה לשיתוף: הזמן הכי טוב לבקש מהגולש לשתף את דף הנחיתה עם החברים שלו, הוא רגע לאחר שהוא עשה פעולה ונרשם בעצמו.

3. מכירה: אפשר להשתמש בדף התודה כדי לקדם את הלקוח לעבר השלב הבא במשפך השיווק. אנחנו מעבירים את הגולש שנרשם בדף ההרשמה לדף תודה, בו יש מכירה למוצר דומינו במחיר זול.

4. הורדה חינמית: להציע ללקוח מתנה לאחר ההרשמה. לדוגמה, אחרי שמישהו נרשם לוובינר אפשר להציע לו להוריד משהו שיעביר לו את הזמן עד היום והשעה שבו הוובינר מתקיים.

5. השתתפות לאירוע: אפשר להציע ללקוח להרשם למגנט לידים כלשהו, למשל מדריך, ולאחר מכן להציע לו להירשם גם לאירוע שאתם עושים.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

סיכום

מילים אחרונות

דף הנחיתה הוא חלק חשוב בכל קמפיין שיווקי. אנחנו עושים בו שימוש בכל חלק במשפך השיווקי. החל מדפי הרשמה למגנט לידים, לוובינר, לשיתופי פעולה ועוד. עכשיו יש בידכם את ההוראות ליצירת דף נחיתה שישיג עבורכם אחוזי המרה גבוהים.

אם עקבתם אחר השלבים האחרונים, אמור להיות בידכם דף נחיתה מושלם. אתם יכולים להפיץ אותו ברשת החברתית, לשלוח אליו תנועה בעזרת פרסום ממומן ולהתחיל להשיג לידים ונרשמים לרשימת התפוצה.

אני מקווה שקיבלתם המון ערך מההדרכה הזו ואני מחכה כבר לראות את התוצאות שהנחיתה החדש שלכם יפיק עבורכם.

אל תשכחו שאתם יכולים לשאול שאלות בנושא יצירת מגנט לידים בלחיצה על הקישור הבא.

צוות המעבדה לשיווק דיגיטלי ואני מחכים לענות על כל השאלות שלכם בקבוצת הפייסבוק הסגורה.

בהצלחה,
עומר בר.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

מה הלאה

כל הכבוד! עשיתם דרך ארוכה.

הנה כמה הדרכות שאני ממליץ שתעשו עכשיו:

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

אפשר לקבל את המשוב שלך על ההדרכה הזו?

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…