איך ליצור מגנט לידים עוצמתי

ההדרכה הבאה תדבר על יצירת מגנט לידים. אם אין לכם עדיין מגנט לידים, או שיש לכם אחד שלא מספק את התוצאות, ההדרכה הזו יכולה לשנות את העסק (והחיים) שלכם.

מטרת מגנט הלידים הוא לעזור לכם להציג את ההצעה שלכם בפני כמה שיותר אנשים, כמה שיותר פעמים.

מגנט לידים הוא כנראה השלב המשפיע ביותר בכל משפך שיווקי.

מגנט לידים מעולה יכול לבנות עסק… ומגנט לידים שלא בנוי נכון יכול להפיל קמפיין דיגיטלי.

בתכנית הפעולה הזו אתם עומדים לגלות:

1. איך מגנט לידים משתלב בתוך משפך השיווק

2. איך להיזהר מיצירת מגנט לידים שבור.

3. מהם 5 הגישות ליצירת מגנט לידים

4. איך לבחור פורמט ליצירת מגנט הלידים

5. איך לבחון את אפקטיביות מגנט הלידים בעזרת צ'קליסט 8 הנקודות

6. איך לבנות דף נחיתה למשלוח מגנט הלידים

ועוד…

בסיום ההדרכה הזו יהיה בידכם מגנט לידים שיגדיל את מספר הנרשמים לרשימת התפוצה שלכם ויחשוף יותר אנשים למוצרים או לשירותים שלכם.

בהצלחה!

בן יעבץ
מנהל הדרכות
המעבדה לשיווק דיגיטלי

נ"ב

עולות לכם שאלות במהלך ההדרכה? רוצים להתייעץ עם חברי הקבוצה?

לחצו פה לשרשור שאלות ותשובות* בקבוצת הפייסבוק הסגורה שלנו.

*זמין רק עבור חברי קהילת העסקים של המעבדה…
רוצים להצטרף ולקבל ליווי אישי מצוות המומחים שלנו? לחצו פה

 

אחוז ההשלמה של הקורס

0.00%

התחילו כאן

לחצו עליי להסבר קצר לגבי אתר ההדרכות

ראשית, אם אתה חבר בקהילת העסקים של המעבדה לשיווק דיגיטלי, יש לך אפשרות להעלות כל שאלה שיש לך לגבי תכנית הפעולה הזו (או כל שאלה אחרת על שיווק) בתוך *קבוצת המאסטרמיינד הפרטית שלנו בפייסבוק.

*זמין רק עבור חברי קהילת העסקים של המעבדה… רוצים להצטרף ולקבל ליווי אישי מצוות המומחים שלנו? לחצו פה

הנה איך להפיק את המירב מתכנית הפעולה הזו:

1. עברו על כל התכנים פעם אחת: קראו את כל התכנים, צפו בכל הסרטונים והורידו את כל הכלים שמצורפים לתכנית הפעולה הזו לתיקייה ייעודית במחשב. אל תנסו להשלים את משימות השיעור עד שלא סיימתם לקרוא את כל תכנית הפעולה. זה יעזור לכם להבין את התמונה המלאה לפני שתנסו ליישם את השלבים השונים בשיווק שלכם.

2. השלימו את כל משימות השיעור: בכל תכנית פעולה יש משימות שמטרתם להוביל אותך לעבר התוצאה הרצויה. השלימו כל שלב בסדר המתאים כדי להשיג את התוצאה של תכנית הפעולה הזו.

לסיום, בואו נראה איך להשתמש בממשק תכניות הפעולה.

1. סרגל התקדמות: מראה את אחוז ההתקדמות שלכם בתכנית הפעולה הספציפית. בכל פעם שמסמנים את תיבת הסימון (שלצידה המספר 3) סרגל ההתקדמות מתמלא.

2. חלקי ההדרכה: ההדרכה מחולקת לכמה חלקים שמכילים כמה שלבים בדרך להשגת תוצאה רצויה. ברגע שתסמנו את כל השלבים בתוך חלק מסוים של ההדרכה, תיבת הסימון של אותו חלק תסומן באופן עצמי.

3. תיבת סימון סיום שלב: הקליקו על תיבת הסימון כדי לאשר סיום שלב בהדרכה. לחיצה על תיבת הסימון תעדכן את סרגל ההתקדמות ותקרב אתכם שלב אחד קדימה לעבר התוצאה שלכם.

4. לחצנים: השתמש בלחצנים זה כדי לפתוח ולסגור את הלשוניות שבהם נמצא התוכן של אותו שלב.

5. אזור התוכן: כאן נמצא התוכן של תכנית הפעולה שמורכב מסרטונים, טקסט וקישורים שונים.

6. כלים להורדה: ברוב תכניות הפעולה תמצאו כלים ודפי עבודה שיעזרו לכם ליישם את המידע שיש בהדרכה. לחצו על הקישורים המסומנים באדום ושמור את הקבצים לתיקייה ייעודית במחשב. אנחנו ממליצים לעשות תיקייה נפרדת לכל תכנית פעולה.

7. סימון משימות השיעור: מתחת לחלק מהשלבים יהיו משימות שעליכם לעשות כדי להשלים את אותו שלב. אם אתם רוצים לקבל תוצאה מצפייה בהדרכה, עשו את המשימות האלו!

8. כפתור סיום שלב: הקליקו על הכפתור הזה כדי לאשר את סיום השלב. לחיצה על הכפתור תסמן וי בתיבת סימון השלב ותפתח את השלב הבא בהדרכה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

איך להשתמש בתכנית הפעולה הזו?

תכנית הפעולה הזו מחולקת לכמה חלקים:

שלב 1: נעשה הכרות עם מגנט לידים ותפקידו בתוך משפך השיווק.

שלב 2: נבחר פלח שוק להתמקד בו ואחת מתוך 5 גישות ליצירת מגנט הלידים.

חלק 3: נבחר פורמט אחד מתוך 9 אפשריים ליצירת מגנט הלידים.

שלב 4: נבחן כמה אפקטיבי יהיה מגנט הלידים בעזרת צ׳קליסט ליצירת מגנט הלידים.

שלב 5: נראה מהם האפשרויות להפיץ את מגנט הלידים בעזרת אתר ודפי נחיתה.

לאורך השיעורים השונים תתבקשו להוריד דפי עבודה, להשלים משימות שונות ולבצע תרגילים. ככל שתמלאו אחר דרישות תכנית הפעולה, כך תצליחו לבנות מגנט לידים טוב יותר.

אני ממליץ שתעברו על כל ההדרכה פעם אחת, מההתחלה ועד הסוף. לאחר מכן, עברו על השיעורים שוב, עקבו אחר הצעדים וצרו מגנט לידים אחד, בהתאם להוראות.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

הורידו את דפי העבודה לשיעור זה

את תכנית הפעולה ליצירת מגנט לידים מלווים דפים עבודה. תוכלו להשתמש בדפי האלו כדי לבחור גישה, פורמט ולבחון האם מגנט הלידים הולך להיות אפקטיבי בעזרת הצ׳קליסט ליצירת מגנט לידים.

הורידו עותק של דפי העבודה האלו למחשב שלכם כי להעזר בהם לאורך מחקר השוק שלכם. אפשר להדפיס אותם או למלא את הנתונים במחשב בעזרת תוכנה לקריאת מסמכי PDF כמו Abobe Reader.

כלים:

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

1.הקדמה

הכרות עם משפך השיווק

הדבר הכי קריטי בתכנית הפעולה הזאת היא להבין את המשמעות של משפך השיווק ואיך בעזרתו אפשר למקסם את הערך מכל לקוח.

משפך שיווקי כולל את סך ההצעות שנציע ללקוח פוטנציאלי, חלק בחינם וחלק בתשלום. לכל הצעה במשפך השיווק יש משמעות לקיום העסק בכלל ולתהליך המכירה ללקוח בפרט. מגנט לידים הוא אחד מההצעות שלקוח רואה.

תרשים משפך שיווקי

ההבנה איך מגנט לידים משתלב בתוך האסטרטגיה הגדולה של השיווק הדיגיטלי היא קריטית לכל מי שרוצה לקבל תוצאות משמעותיות.

אם עוד לא צפיתם בהדרכה ״בניית משפך שיווקי״, עשו זאת עכשיו.

אתם יכולים לשמור למחשב, ואפילו מומלץ להדפיס ולשמור קרוב אליכם את תרשים משפך השיווק שאנחנו עובדים לפיו במעבדה לשיווק דיגיטלי.

בכל פעם שתבנו מהלך שיווקי כלשהו הכולל מגנט לידים (וגם אם לא) מומלץ להסתכל על תרשים משפך השיווק. זה יזכיר לכם מהי התמונה הגדולה ואיך כל החלקים משלבים בתוכה.

בשלב הבא נבין מה זה מגנט לידים ואיך הוא משתלב בתוך משפך השיווק.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

מה זה מגנט לידים?

מגנט לידים הוא סוג של “שוחד אתי״ שלא ניתן לסרב לו, בד”כ פיסה ספציפית של ערך. עבור מגנט הלידים, אנחנו לא דורשים כסף, אלא נותנים אותו בחינם ללקוח הפוטנציאלי תמורת פרטי ההתקשרות שלו – בד״כ רק כתובת אימייל.

אבל שימו לב, למרות שאין סכום כסף שמחליף ידיים, זאת עסקה לכל דבר. ולעיתים קרובות, זאת העסקה הראשונה שתהיה לך עם לקוח פוטנציאלי. כי כמו שאמרנו מקודם, מטרת מגנט הלידים היא לייצר לידים שיכנסו לתוך משפך השיווק.

אם תבנו את מגנט הלידים שלכם כמו שצריך, הוא יכול להפוך אפילו תנועה קרה של אנשים שלעולם לא נחשפו או שמעו עליכם ללידים, בעזרת פרסום בפייסבוק או גוגל

מגנט לידים יהיה הכי אפקטיבי בתוך משפך השיווק אם הוא…

 • פותר בעיה ספציפית או נותן תוצאה ספציפית
 • רלוונטי לקהל היעד
 • רלוונטי לשאר ההצעות במשפך השיווק
 • בעל ערך נתפס גבוה
 • בעל ערך ואמיתי גבוה
 • ניתן לצריכה בקלות

במהלך תכנית הפעולה נשתמש בעקרונת אלו בשביל ליצור את מגנט הלידים

אנחנו משתמשים במגנטי לידים בעסק שלנו ובעסקים של לקוחות שלנו בכמעט כל תחום אפשרי. זה פשוט עובד!

חלק מחברי קהילת העסקים מוכרים ידע ולכן הרעיון של מגנט לידים קל להם מאוד להבנה. אבל האמת היא שמגנט לידים שבנוי לפי העקרונות שנעבור עליהם בהדרכה יכול להיות אפקטיבי ביותר בכל סוג של עסק שהוא.

בוא נראה את אחד ממגנטי הלידים הממירים ביותר של המעבדה לשיווק דיגיטלי – מדריך פוסטים שמוכרים בפייסבוק.

מגנט לידים 1

מגנט הלידים מוצע לגולש בדף אינטרנטי שנקרא ׳דף נחיתה׳. הדף הזה נוצר כדי להפוך תנועה קרה ללידים. כמו שאתם רואים בתמונה מעל, דך הנחיתה לא חייב להיות מפואר או מפורט יותר מידי.

כשלוחצים על הכפתור הכתום, קופץ חלון שבו הגולש מתבקש לרשום את כתובת האימייל שלו. ברגע שהוא עושה זאת, הוא נרשם כליד ברשימת התפוצה שלנו ומקבל בתמורה את מגנט הלידים שהבטחנו לו, במקרה הזה את המדריך לפוסטים שמוכרים בפייסבוק.

בדוגמה הבאה, כמו ברוב דפי הנחיתה שלנו, ברגע שהגולש מילא את הפרטים שלו בדף הנחיתה, הוא עובר לדף נוסף. בדף הזה, שניתן לקרוא לו בשם ״דף תודה״, הגולש מקבל אישור על הפעולה שהוא עשה והודעה שמגנט הלידים נשלח לכתובת האימייל שהוא הקליד בדף הקודם.

בדף התודה אנחנו משתמשים בד״כ באסטרטגיית ״הצעת דומינו״, כדי לגרום לגולש להתקדם לשלב הבא ולהפוך מליד ללקוח. אבל לספק את מגנט הלידים בדף התודה היא גם אופציה טובה, אם אין לכם עדיין הצעת דומינו.

מגנט לידים 2

לאלו מכם שחושבים שמגנט לידים זה רק סדרת סרטונים ארוכה ומושקעת או ספר עם עשרות או מאות עמודים… טוב שאתם צופים בהדרכה הזו, כי זאת טעות חמורה.

מגנט לידים לא חייב להיות ארוך, מושקע או לגזול מכם חודשים כדי לכתוב או לצלם. האמת שמכל הניסויים שעשינו גילינו, ככל שמגנט הלידים ממוקד יותר – הוא ימיר יותר טוב גולשים ללידים.

אבל אנחנו נדבר על זה כבר מאוחר יותר.

רוצים לראות דוגמה למגנט לידים מעולה? לחצו על תמונת המדריך למטה והורידו אותו למחשב.

כריכת-המדריך-פוסטים-שמוכרים

שימו לב כמה כמה הוא קצר, ממוקד אבל נותן המון ערך ופותר כאב גדול לקהל היעד.

המדריך הזה נותן פתרון לכאב ספציפי של כל מי שניסה לכתוב פוסטים בפייסבוק – מהם הפוסטים האפקטיביים ביותר ואיך כותבים אותם בצורה שתשיג אתת המטרה שלי.

זה מגנט לידים מעולה בגלל שהוא עוזר לקהל להתגבר על אתגר מאוד נפוץ (רלוונטי ובעל ערך גבוה), הוא קצר, ממוקד ומאוד נוח לקריאה ויישום (ספציפי וניתן לצריכה בקלות).

חוץ מזה… היה די קל ומהיר לכתוב אותו.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

איך מגנט לידים משתלב בתוך משפך השיווק?

בשלב הקודם עודדתי אתכם לצפות בהדרכה ״בניית משפך שיווקי״ כדי להבין את התמונה הגדולה והחלקים שמרכיבים את השיווק הדיגיטלי.

אני מקווה ששמרתם את תרשים משפך השיווק למחשב, הדפסתם אותו ועכשיו הוא נמצא לידכם. אם לא, עשו זאת עכשיו.

מגנט-לידים-בתוך-משפך-שיווק

עכשיו בוא נבין איך מגנט לידים משתלב בתוך משפך השיווק.

מגנט הלידים הוא אחד השלבים הראשונים (ולרוב הכניסה הראשונה) אל תוך משפך השיווק. בגלל זה יש לו חשיבות גדולה מאוד על כל התהליך.

מטרת מגנט הלידים פשוטה וישירה – להפוך תנועה ללידים.

אותם לידים נכנסים לרשימת התפוצה ועכשיו ניתן ליצור איתם קשר באופן ישיר ולמכור להם דברים בלי להיות תלויים באף מקור תנועה חיצוני.

בנוסף, שינוי הסטטוס ממבקר אקראי לנרשם לרשימת התפוצה יוצר את האפקט הפסיכולוגי של ״רגל בדלת״. אפקט זה אומר שאנשים שעשו פעולה קטנה בכיוון כלשהו, נוטים לעשות עוד פעולות באותו כיוון.

בגלל זה, לגרום לאנשים להרשם לרשימת התפוצה, זה הצעד הראשון (פרט להפצת תוכן חינמי ברשת – דלת פתוחה) אל עבר רכישה של מוצר או שירות כלשהו.

מגנט לידים לא מכניס עבור העסק כסף בצורה ישירה, אבל אם תשתמשו בו בצורה נכונה, זה יהיה אחד האלמנטים החשובים ביותר בעסק שלכם.

בשלב הבא נבין מה זה לא מגנט לידים.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

מהו מגנט לידים לא טוב?

בחלק הקודם נתתי לכם דוגמה למגנט לידים מעולה שאנחנו משתמשים בו במעבדה לשיווק דיגיטלי.

הסברתי לכם גם מהם העקרונות ליצירת מגנט לידים טוב.

עכשיו אני רוצה לקחת כמה דקות, לתת כמה דוגמאות למגנטי לידים לא טובים… ולהסביר לכם למה הם לא טובים.

מגנט לידים לא טוב #1

כשאנחנו מדברים על מגנט לידים, אנחנו מדברים על משהו שנותן תוצאה ספציפית ללקוח. הרשמה לניוזלטר לא נותנת שום תועלת מידית ללקוח… ואם חשבו על זה, כמה אנשים באמת רוצים לקבל עוד מיילים לתיבת האינבוקס העמוסה שלהם? אני לא מכיר הרבה כאלו.

bad-magnet1

בדוגמה למעלה אנחנו רואים הצעה להירשם לניוזלטר ולראות את כל הבתים הכי יפים ולהתעדכן בטרנדים הכי חמים… מה זה בדיוק אומר? זה מאוד כללי ולא ממוקד.

הצעה כזו יכולה אולי (ואני מדגיש את המילה אולי) לגרום לגולשים הנאמנים ביותר של האתר להצטרף לרשימת התפוצה… אבל אין שום סיכוי שההצעה הזו תהפוך גולשים מתנועה קרה (כמו דרך פרסום ממומן בפייסבוק) לנרשמים.

וזה המבחן האמיתי של מגנט לידים ברמה גבוהה.

אבל שימו לב, אני לא אומר לא לשלוח ניוזלטר. אתם 100% צריכים לשלוח ניוזלטר, הוא רק צריך להיות בהמשך למגנט הלידים ולא מגנט הלידים עצמו.

מגנט לידים לא טוב #2

במקרה הזה הם לא רק משתמשים בהרשמה לניוזלטר בתור מגנט לידים, אלא גם מבקשים מהגולשים למלא 12 שדות!

bad-magnet2

נכון שחובה למלא רק 3 שדות… אבל רק המראה של הטופס הזה ירחיק גולשים מהרשמה לרשימת התפוצה כמו מאש.

כמעט במאה אחוז מהמקרים, השדה היחיד שנבקש מהגולש למלא כדי לקבל גישה למגנט הלידים, הוא כתובת האימייל שלו. ברוב המקרים, כל שדה שתבקש מהגולש למלא, פוגע באחוזי ההמרה.

חשבו על כל שדה שאתם מבקשים מהגולש למלא, כמשוכה שאתם מבקשים ממנו לקפוץ.

לקריאה נוספת, לחצו כאן למאמר מקיף של חברת Hubspot, שבחנה את השפעת כמות וסוג השדות על אחוזי ההמרה.

מגנט לידים לא טוב #3

כאן אפשר לראות דוגמה לחוסר ספציפיות.

לא-מגנט-לידים-2

אם היינו בשנת 2005, אז אולי ׳קורס שיווק באינטרנט׳ היה מגנט לידים מפתה. אבל כיום, שרוב הגולשים נתקלו בסוג מסוים של שיווק באינטרנט, ההצעה הזו פשוט לא מספיק טובה. ככל שרמת המודעות של קהל היעד עולה, כך גם מגנט הלידים צריך להיות ספציפי יותר.

אבל חוץ מזה… הלקוח הפוטנציאלי שלכם לא רוצה לעבור קורס אינטרנטי של 20 שבועות, לקבל סדרה של טיפים במשך חודשיים או מידע כללי.

תמיד תזכרו שהלקוח רוצה לפתור בעיה או להשיג תוצאה כלשהי. חשבו, מהי הדרך המהירה והקצרה ביותר שאני יכול לעזור ללקוח להשיג את זה.

מגנט לידים לא טוב #4

הרבה אנשים חושבים שחודש מתנה או תקופת ניסיון זה מגנט לידים… אבל זה לא.

מגנט-לידים-2.1

לתת תקופת ניסיון זה כמו להגיד, תן לי את הפרטים שלך ואני אתן לך גישה זמנית למשהו. אבל אין תועלת אמיתית בקבלת גישה זמנית.

חוץ מזה, כולם מבינים שמי שנותן חודש מתנה אם רוכשים 3 חודשים עושה את זה בשביל המכירה, לא כי הוא באמת מוכן לתת ערך אמיתי. ומגנט לידים טוב צריך לתת ערך אמיתי.

אוקיי, עכשיו שהבנו מה זה, ומה זה לא מגנט לידים… הגיע הזמן להתחיל ולבנות את מגנט הלידים שלכם!

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

2. בחירת פלח השוק וגישה ליצירת מגנט הלידים

איך להשתמש בחלק זה

קראו היטב את החלק הזה לפני שאתם מתחילים ליצור את מגנט הלידים.

תתחילו בהורדת הצ׳קליסט ודפי העבודה ליצירת מגנט לידים שמצורפים להדרכה זו.

הדפיסו את המסמך הזה.

אנחנו נשתמש בו לאורך תכנית הפעולה כדי ליצור את מגנט הלידים שלכם.

בחלק הזה אנחנו…

 • נבחר פלח שוק להתמקד בו
 • נבין את חשיבות הספצפיות במגנט לידים
 • נבחר גישה למגנט הלידים
 • נתן שם למגנט הלידים

בשלב הבא, נבחר באיזה פורמט ניצור את מגנט הלידים.

כדי שהדרכה זו תהיה אפקטיבית, בחרו בשלב זה רק גישה אחת ופורמט אחד למגנט לידים.

אם תעקבו אחר דפי העבודה והצ׳קליסט, בסוף ההדרכה הזו יהיה ברשותכם מגנט לידים סופר-ממיר ויקר ערך.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

בחרו פלח שוק

אני חושב שציינתי כבר פעם או פעמיים משהו לגבי זה שמגנט הלידים צריך להיות סופר-ספציפי ורלוונטי לקהל היעד, נכון?

הדרך הקלה לעשות אותו כזה היא להבין תחילה, מיהו קהל היעד אותו מגנט הלידים אמור למשוך.

אם עברתם דרך ההדרכה ״מפת הדרכים למחקר שוק״, אתם כבר בטח מכירים את הקונספט של לקוח אידיאלי.

הטריק הוא לחשוב על לקוח אידיאלי אחד ולדמיין שאתם פונים לקהל שלם של לקוחות עם מאפיינים דומים לאותו לקוח.

הטעות הגדולה שהרבה בעלי עסקים ואפילו משווקים מנוסים עושים, היא לנסות למכור הכל לכולם… כל הזמן!

האפקטיביות ואחוזי ההמרה של מגנט הלידים (וכתוצאה מכך של כל משפך השיווק) ישתפרו באופן משמעותי אם תפלח את השוק שלך ותיצור משהו שפונה ספציפית אל אותו קהל יעד.

בואו נקח לדוגמה מורה ללימוד גיטרה. מהם הפלחים השונים של השוק שאפשר לבנות עבורם מגנט לידים.

1. נער בן 16 שחולם לנגן על גיטרה, אבל לא יודע איזה גיטרה לקנות.
2. בחור בין 18 שמנגן כבר שנתיים ומחפש אקורדים לשירים ישראלים ברשת.
3. בחור בן 25 שמנגן כבר מגיל 15 ורוצה להפסיק לנגן לפי אקורדים וללמוד קריאת תווים.
4. נגן גיטרה מקצועי עם למעלה מ-20 שנה של ניסיון שמחפש איך להפיק סאונדים חדשים מהגיטרה שלו.

אפשר להבין איך לכל אחד מהלקוחות הפוטנציאליים יש אתגרים, חלומות ודברים שונים שמניעים אותו לחפש פתרון לבעיה.

בדיוק בגלל הסיבה הזו, לכל אחד מהם צריך לפנות עם מגנט לידים אחר.

עצרו רגע וחשבו, מהו פלח השוק שאותו אני רוצה למשוך בעזרת מגנט הלידים הזה. מיהו הלקוח האידאלי שישמח למסור את פרטי ההתקשרות שלו עבור פיסת הערך שיש לי עבורו.

אם אתם מתקשים למקד את קהל היעד שלכם, עברו על ההדרכה ״מפת הדרכים למחקר שוק״ שם תוכלו ליצור תעודת זהות שיווקית ללקוח האידאלי. זה יעזור לכם להחליט לאיזה פלח שוק אתם צריכים לפנות.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

5 גישות ליצירת מגנט הלידים

בחלקים הבאים תתבקשו לבחור גישה ליצירת מגנט לידים מתוך חמשת הגישות הבאות…

 1. הבטחה ספציפית
 2. דוגמה ספציפית
 3. קיצור דרך ספציפי
 4. תשובה לשאלה ספציפית
 5. הנחה ספציפית

שימו לב שבכולם מופיעה המילה ״ספציפי״. הסיבה לכך היא שהדבר חשוב ביותר ביצירת מגנט לידים הוא ספציפיות. אם אני חוזר על זה שוב שוב… כנראה שזה ממש חשוב, לא ככה?

הטעות הגדולה ביותר ביצירת מגנט לידים היא להציע דברים שהם לא ספציפיים, משהו שהגולש לא יכול להבין איך זה עוזר לו להגיע לתוצאה הרצויה.

אל תהיו כמו אותם משווקים שחושבים שבגלל שמגנט לידים זה משהו שנותנים בחינם אז אפשר לתת סתם משהו חסר ערך.

בקיצור, אל תעשו בעיות, פשוט תהיו ספציפיים 🙂

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

גישה 1: הבטחה ספציפית

בשלב הקודם, בחרנו פלח שוק ספציפי ליצור עבור מגנט לידים. עכשיו הגיע הזמן להבטיח תוצאה ספציפית או פתרון ספיציפי לבעיה כלשהי.

אצטט את המשווק האגדי רוברט קולייר שאמר, ״כנס לשיחה שמתרחשת בראש של הלקוח הפוטנציאלי שלך״.

אני רוצה להראות לכם דוגמה לספר כלשהו, ואתם תחשבו מה הבעיה בהבטחה מאחוריו.

מגנט-לידים-2.3

שמו של הספר (וההבטחה מאחוריו) הוא ״אהבה אסטרו-לוגית״. הבעיה היא שאף אחד לא חשוב לעצמו… אני רוצה לדעת איך לאהוב בצורה אסטרו-לוגית. מיותר לציין שעם שם כזה, הספר נכשל קשות ויצא מהחנויות אחרי מהדורה אחת

אבל זאת לא רק הטעות של הסופרת.

כמשווקים ובעלי עסקים, אנחנו עושים את זה כל הזמן. אנחנו חושבים על שמות וז׳רגון ייחודי לנו וחושבים שזה מיוחד וחמוד.

אבל כתוצאה מכך הלקוחות לא מבינים על מה אתה מדבר. זה נחמד לעשות את זה כדי לבנות מותג, אבל בשלב הראשוני זה יכול לפגוע בהמרות.

אז תפסיקו לחשוב על המוצר או השיטה המיוחדת שלכם ותחשבו, מה הלקוח מנסה להשיג ומה אני יכול להבטיח לו שיעזור לו בזה..

למעשה, אחרי עשרים שנה, הספר פורסם שוב בשם שונה.

מגנט-לידים-2.2

שמו החדש היה ״איך לספק אישה כל הזמן… ולגרום לה לבקש עוד״.

פתאום ברור על מה מדובר, וכל גבר שרואה הבטחה כזאת היה רוצה ספר כזה.

האם עכשיו הספר הצליח יותר? כמובן שכן!

הוא הפך תוך זמן קצר לרב מכר ומכר 2.5 מיליון עותקים.

אותו ספר, אותה כותבת, הבטחה אחרת.

אז שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

 • מהם הדאגות של הלקוח האידאלי שלי? הפחדים שלו? התשוקות שלו?
 • מהם המחשבות שמתרוצצות לו בראש ואיך אני יכול להכנס לשם עם ההבטחה שלי?
 • איזה ערך אני אתן ללקוח תמורת פרטי ההתקשרות שלו?

כמו שציינתי בעבר, למרות שאנחנו נותנים משהו בחינם, זאת עסקה לכל דבר. יותר חשוב מזה, ברוב הפעמים זאת העסקה הראשונה שתעשו עם הלקוח!

אז תנו ללקוחות שלכם הרבה ערך והם יתנו לכם את פרטי ההתקשרות שלהם.

כמובן, לא לשכוח שהערך שאתם נותנים ללקוח חייב להיות סופר-ספציפי וקל לצריכה. זה לא צריך להיות קורס של 30 יום ולא ספר עם 300 עמודים.

זה צריך לספק ערך אדיר בכוחות עצמו, אבל זה לא אומר שזה צריך להיות ארוך, מורכב או מתוחכם.

למעשה, אם מסתכלים על כל התמונה הגדולה של בניית משפך שיווקי למקסום ערך לקוח, מבינים שמגנט לידים שהוא ארוך, מורכב או מתוחכם רק פוגע ברווחים באופן ישיר ולאורך זמן.

איך זה מתקשר לפלח שוק שבחרנו?

זוכרים שדיברתי על נגן הגיטרה המקצועי עם למעלה מ-20 שנה של ניסיון שמחפש איך להפיק סאונדים חדשים מהגיטרה שלו?

אחד מהדברים שעוברים לו בראש יכול להיות, קניתי גיטרה מקצועית בהמון כסף, בטוח יש כל מיני טריקים שרק הנגנים המקצועיים עושים ואני עוד לא מכיר. במקרה כזה, מגנט לידים טוב יכול להיות…

״מגנט הלידים הזה מכיל רשימה של 7 טריקים שאפשר לעשות עם גיטרת גיבסון חשמלית. לכל טריק יש סרטון מפורט ומדריך בתמונות שמראה צעד אחד צעד איך עושים אותם. אחרי שתלמד אותם, לא תסתכל על הגיטרה שלך באותה צורה.״

יכלתי להציע לנגן המקצועי את ״המדריך המלא לניגון בגיטרה חשמלית״… אבל עם כל שנות הניסיון שיש לו, הוא וודאי היה חושב שאין במדריך הזה שום דבר שיכול לחדש לו.

אתם יכולים לנחש לבד מה היו אחוזי ההמרה של מגנט לידים כזה.

במקום זה החלטתי לתת משהו סופר-ספציפי… האמת שזה כל כך ספציפי שיש פה כמה רמות של ספציפיות אחת על השנייה.

לא רק שאני נותן לו טריקים, אני נותן לו 7 טריקים. ואלו לא סתם טריקים לגיטרה, אלו טריקים לגיטרה חשמלית… מסוג גיבסון. ובטריקים האלו משתמשים להקות הרוק הגדולות בעולם. אני מוסיף ספציפיות על ספציפיות על ספציפיות.

האם מגנט לידים כזה ימשוך את הנער בן 16 שרוצה להתחיל לנגן על גיטרה אבל לא יודע באיזה גיטרה לבחור?

יכול להיות… אבל מגנט לידים שנקרא ״5 דברים שחשוב לדעת לפני שקונים את הגיטרה הראשונה שלך״ ימיר הרבה יותר טוב ויהיה קשור יותר לשאר ההצעות במשפך השיווק.

קחו מעט זמן לעכל את הדברים, זהו שלב מאוד קריטי ביצירת המדריך. אם תצליחו לתת את ההבטחה הנכונה במגנט הלידים שלכם אתם תהיו בהלם מכמות הלידים שתצליחו להכניס (ומהעלויות הזולות שלהם).

אז קדימה, אני בטוח שעולים לכם בראש כמה רעיונות ממש טובים.

רשמו אותם בדפי העבודה ליצירת מגנט לידים. מהר, לפני שתשכחו אותם (או שהסקפטיות תשלט על ההשראה).

אנחנו נצטרך אותם בשלבים הבאים.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

גישה 2: דוגמה ספציפית

כשאנחנו מדברים על לתת דוגמה טובה, אנחנו מתכוונים לתיאור מקרה.  תיאור מקרה הוא ההוכחה האולטימטיבית ליכולות שלכם ויכול לעזור לכם למכור בקלות רבה יותר את מה שאתם מציעים.

בתיאור מקרה מציגים את אתגר כלשהו, מראים את הצעדים שהשתמשתם כדי לפתור אותו ואת התוצאה שהתקבלה בסוף. תחשבו על זה כמו הדרכה שמסבירה מה צריך לעשות ולא איך עושים את זה בפועל.

הגישה הזו עובדת בהמון סוגי עסקים, כי היא מראה בעצם את היכולות שלכם ובנוסף יוצרת עניין שירות או מוצר ששימש כפתרון לאותו אתגר.

במקרה שאתם בוחרים בגישה הזו, עליכם למצוא דוגמה טובה לפתרון של אתגר שתואם לאתגר שפלח השוק שבחרתם מתמודד איתו. כל ניסיון לעניין את פלח השוק בדוגמה שלא רלוונטית לאתגר שהוא מתמודד איתו, פשוט לא תעניין אותו.

היופי בדוגמה היא שזה מכריח אותך להיות ספציפי. אי אפשר לתת דוגמה כללית אלא חייבים לדבר על מקרה אמיתי שקרה.

הנה דוגמה למגנט לידים שהוא אוסף של דוגמאות בנושא מציאת עבודה באינטרנט.

magnet-example

חברת oDesk שמקשרת בין אנשים שמחפשים פרילנסרים בנושאים שונים, לבין אנשי מקצוע שבוחרים לעבוד מהבית בצורה עצמאית יצאה עם המדריך הזה.

הוא נקרא ״עצות חכמות מלקוחות אמיתים שמצאו עבודה אונליין״. המדריך הזה בעצם מכיל אוסף של סיפורים ודוגמאות מלקוחות עבר. כל סיפור מתאר מקרה ספציפי ונותן דוגמה לאתגרים, דרכי ההתמודדות והעצות שיש לאותו אדם לשתף.

אבל זה לא חייב להיות אוסף של דוגמאות, אפשר גם להסתפק בדוגמה אחת טובה.

הנה שתי הצעות למגנט לידים בנושא שיווק בפייסבוק.

ההצעה הראשונה מגיעה מאתר בשם Social Media Examiner.

magnet-example2

מגנט הלידים בדוגמה הראשונה הוא הרשמה לניוזלטר וגם סדרת סרטונים לשיווק בפייסבוק. הקטע הוא שאף אחד לא רוצה סדרת סרטונים לשיווק בפייסבוק. זה לא ספציפי מספיק.

לעומת זאת, ההצעה השנייה מגיעה מאתר של חברה בשם Digital Marketer.

זה מגנט לידים מסוג דוגמה, תיאור מקרה שמדבר על ״איך השגנו 250 לידים מפייסבוק תוך 18 שעות… בלי להשקיע שקל על פרסום.״

magnet-example3

תראו עד כמה זה יותר ספציפי. מי שרואה הצעה כזאת יכול להבין בדיוק מה התוצאה שהוא יקבל בתמורה לפרטי ההתקשרות שלו.

זה יכול להיות מוגש בדיוק באותו פורמט, סרטוני וידאו.

אבל בדוגמה השנייה אנחנו לא אומרים שכל מה שתקבלו זה סרטוני על איך עושים שיווק בפייסבוק, אלא ממש תראו דוגמה למהלך שהשיג 250 לידים.

מה שעוד חשוב להבין, זה שהפורמט של הגשת מגנט הלידים לא ממש משנה בשלב זה.

בין אם זה מדריך של 15 עמודים, סרטון וידאו של חצי שעה או ארבעה קבצי אודיו.

אם הגולשים מעדיפים לקרוא, תנו להם משהו לקרוא. אם סרטונים זה יותר בקטע שלהם, אז צלמו עבורם סרטונים.

הפורמט עצמו לא רלוונטי… מה שחשוב עכשיו, זה שתבינו את המחשבה מאחורי יצירת מגנט הלידים.

הנה דוגמה למגנט לידים שהשתמשתי בו בעבר…

אפשר לראות שזאת דוגמה ממש ספציפית.

אני לא מדבר על איך לקדם סדנה, אלא מספר על מקרה מסוים שבו הצלחתי לרשום 104 משתתפים לסדנה תוך 9 ימים… ואפילו אומר בעזרת מה עשיתי את זה… ובעזרת איזה גודל של רשימת תפוצה.

קשה להיות יותר ספציפי מזה.

במקרה של דוגמה ספציפית, נסו לגרום לכל מי שנתקל במגנט הלידים להגיד ״וואו… אני רוצה גם לקבל תוצאה כזו…״.

אם הצלחתם לעשות את זה, תהיו בטוחים שיש לכם ביד מגנט לידים מוצלח.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

גישה 3: קיצור דרך ספציפי

זהו אחד הסוגים הטובים ביותר של מגנטי לידים שאפשר להציע.

הנה דוגמה מגנט לידים שנקרא ״ארגז כלים ליצירת עסק אינטרנטי״.

magnet-shortcut

אנשים תמיד רוצים לדעת באיזה ציוד המומחים משתמשים כדי להקליט את הסרטונים, ביזה מערכת דפי הנחיתה, באיזה רשימת תפוצה וכדומה… אז  הכל מופיע ברשימה מסודרת שניתן לקבל אותה בתור מגנט לידים.

בתוך ארגז הכלים לשיווק דיגיטלי, כל הכלים, התוכנות והאביזרים שהם משתמשים בהם בעסק מופיעים ברשימה אחת מסודרת.

מי שנרשם למגנט הלידים הזה, מקבל קיצור דרך. במקום לשבור את הראש ולנסות עשרות כלים ותוכנות, הוא מגלה מהם הדברים הכי טובים להשתמש בהם. וכל מה שהוא צריך לעשות זה רק למסור את כתובת האימייל שלו.

תרשימי זרימה זה גם קיצור דרך מעולה. אפשר גם לשלב איתם סרטוני וידאו כי להסביר מה הולך בפנים. אבל הדבר הראשון שהלקוח צריך לחשוב עליו זה ״היי… זה ממש הולך לחסוך לי זמן.״ ובגלל זה הוא יוריד את זה.

אפשר לראות את ההבדל בין כמות ההורדות של התוכן הכי טוב של Hubspot.

magnet-shortcut1

את ״תבניות ליצירת Infographics״ הורידו מעל 114 אלף. וזה לא סתם, תבניות הן קיצור דרך מעולה. במקום שאני אצטרך לעשות משהו בעצמי, אני מקבל תבנית מוכנה!

לעומת זאת, המדריך שנקרא ״האנטומיה של אימייל עם 5 כוכבים״ השיג רק 7,855 הורדות.

הסיבה לכך היא כי אף אחד לא מבין מה זה אומר ״אימייל של 5 כוכבים״.

אבל אם מסתכלים קצת יותר לעומק בתוך מגנט הלידים הפחות מוצלח, מגלים שיש בפנים משהו יותר ספיציפי שיכול להיות קיצור דרך מעולה… צ'קליסט לאופטימיזציה של מייל.

magnet-shortcut2

הרבה פעמים, לא צריך לשנות את התוכן, רק להדגיש משהו שהוא יותר ספציפי ולהסביר איך זה יכול לקצר להם את הדרך.

האם גם לכם יש קיצור דרך שמתחבא אי שם?

תדגישו אותו, שימו אותו בחזית וזה יראה הרבה יותר מושך לקהל ויגדיל בצורה משמעותית את אחוזי ההמרה של מגנט הלידים.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

גישה 4: מענה על שאלה ספציפית

הדרך הרביעית לעשות את מגנט הלידים יותר ספציפי היא לענות על שאלה ספציפית. זה משהו שמתאים לכל סוג של עסק, למרות שהוא לא אינטרנטי. ברגע שאתה עונה על שאלה ספציפית, זה הופך למגנט לידים מעולה.

לדוגמה, חברת הבריכות של מרקוס שרידן ספגה מכה קשה בשנת 2008. הוא החליט לעשות מעשה נועז (לפחות באותה תקופה) וענה על כל השאלות שאי פעם שאלו אותו לגבי בריכות ופרסם אותם בתור תוכן באתר החברה.

magnet-question4

זה הביא להם מלא תנועה חינמית לאתר, הציל את החברה מפשיטת רגל… ולבסוף הפך אותם לחברה הגדולה ביותר בארה״ב להתקנת בריכות.

מרקוס טוען שיש שאלה אחת שעזרה לו להשיג מכירות בשווי של יותר מ-2 מיליון דולר. רוצים לדעת מהי השאלה?

השאלה היא – ״כמה תעלה לי הברכה הזו?״

ברגע שאתה עונה על שאלה ספציפית שהלקוחות הפונציאליים שלך באמת שואלים את עצמם, אתה נכנס לשיחה שיש להם בראש. וזאת הדרך הנכונה ליצור מגנט לידים מעולה.

הנה דוגמה שונה לחלוטין. מדובר על חברה תעשייתית שמייצרת פילטרים לסינון מים. הם לא עובדים עם לקוח קצה, אלא עם סיטונאים.

האתר שלהם היה מאוד משעמם ולא היה מגנט לידים רק טלפון ליצירת קשר. שזה מקביל ל״הרשם לניוזלטר שלנו״.

בגלל זה הם קיבלו רק 6 שיחות בחודש.

הדרך להקפיץ את זה ל-6 טלפונים ליום הייתה להוסיף מגנט לידים שעונה על שאלה ספציפית שהלקוחות שאלו.

כשאנשים התקשרו אל העסק הייתה להם לרוב שאלה אחת – ״מה המחיר של…״.

אז הם יצרו מגנט לידים שעונה על השאלה הספציפית הזו – בצורת קטלוג פיזי עם מחירון.

magnet-question2

נכון, לא נשמע כמו מגנט לידים ממש סקסי… אבל הוא פעל ממש טוב, בגלל שזאת פשוט הייתה השאלה שאנשים רצו לדעת את התשובה עליה.

אנשים היו מוכנים אפילו למלא עוד שדות כמו שם מלא, חברה וטלפון כדי לקבל אותו.

בזכות זה, נציגי מכירות של החברה יכלו להרים טלפון ולהגיד ״היי, אני רואה שביקשת לקבל את הקטלוג שלנו. רק רציתי לאשר את פרטי המשלוח ולהודיע לך שזה ישלח אליך היום. אבל אולי יש מוצר שאתה רוצה לקבל עליו הצעת מחיר בזמן שאתה מחכה לקטלוג?״.

בגלל שאנחנו יודעים שהם מחפשים תשובה לשאלה, זאת לא מרגישה כמו שיחה לא נעימה ללקוח שמקבל אותה או לאיש המכירות שעושה אותה.

בוא נראה דוגמה מעסק שונה לגמרי. מישהו שמוכר הדרכות על דייטינג וזוגיות – אתר בשם doubleyourdating.com.

מענה-לשאלה-1

ההבטחה הייתה רחבה מאוד ״אתה עומד ללמוד סודות שרוב הגברים לעולם לא יידעו על נשים…״.

אבל הסיבה שמגנט הלידים הזה הצליח כל כך טמונה כנראה בנקודה הראשונה – ״מבחן הנשיקה, איך לדעת אם היא מוכנה לנשיקה?״

זאת הייתה אחת השאלות הראשונות שהיו ללקוחות הפוטנציאליים שלו בראש ובגלל זה הוא השתמש בזה.

ברגע שאתה מכניס את הפרטים שלך, אתה עובר לדף טקסט עם 6 פסקאות שמכילות את התשובה. זה לא וידאו או מדריך PDF… אבל זה עושה את העבודה.

magnet-question3

ובגלל זה אני טוען שהמדיום שבו אתם מציעים את מגנט הלידים לא חשוב.

לדעתי, אם הוא היה הופך רק את התשובה לשאלה הזו למגנט לידים, ההמרות היו טובות יותר… מהסיבה שזה הופך את זה ליותר ספציפי. אבל בעיקר בגלל שעונה על שאלה שיש ללקוחות הפוטנצאילים שלו בראש.

הנה עוד דוגמה למגנט לידים, קצת ישן, אבל דוגמה טובה למענה על שאלה.

מענה לשאלה - ספרים 1

אפשר לראות שזה דו"ח מיוחד שמכיל תשובות ל-6 שאלות בנושא כתיבת ספרים עסקיים. אני לא הייתי בוחר בשם כזה, אבל לפני כמה שנים, זה כנראה עשה את העבודה.

הסוד הגדול מאחורי מגנט הלידים הזה, הוא שכל השאלות הן בעצם התנגדויות לרכישה שהלקוחות העלו. הנה הצצה אל תוך הדו"ח המיוחד הזה שנשלח בפורמט PDF.

מענה-לשאלה-ספרים-2

אפשר לראות שזה לא משהו מפואר, בסך הכל טקסט ותמונות הכותבים. אבל השאלה שעליה הם עונים מהווה התנגדות גדולה מאוד לשלב הבא במשפך שלהם, קורס על כתיבת ספרים עסקיים. אם הלקוח הפוטנציאלי לא יקבל מענה להתנגדות/שאלה שלו שהיא "איך לא להיבלע בין עשרות אלפי הספרים האחרים…" הוא לעולם לא יקנה את הקורס.

ככה הם גם אוספים לידים וגם מכינים אותם לשלב הבא במשפך השיווקי.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

גישה 5: הנחה ספציפית

מגנט הלידים הזה אידאלי לכל מי שיש חנות אינטרנטית או שמוכר כל מוצר שהוא ברשת… אבל זה מתאים גם למי שמוכר שירותים או מוצרים דיגיטליים.

יש הרבה חברות שמשתמשות בקופונים, אבל רק חלק מהם משתמשות בקופון בתור מגנט לידים. רוב החברות פשוט אומרות ״הנה קופון הנחה ל…״.

אל תעשו את זה! אם כבר אתם הולכים לתת הנחה, תשתמשו בה בתור דרך לאסוף עוד לידים.

הנה דוגמה לחברה שעשתה דבר דומה בזמן Black Friday. היא נתנה 75% הנחה + משלוח במתנה.

magnet-discount1

אבל אתה ברגע שאתה לוחץ על הכפתור, אתה מגלה שאתה צריך להירשם כדי לקבל אותו.

magnet-discount2

ברגע שאתה הופך הנחה למשהו שצריך להירשם כדי לקבל אותו, זה מעלה את הערך הנתפס וגם את רמת המחוייבות שיש ללקוח שעשה את הפעולה ונרשם.

אבל יותר מהכל, שיש לעסק את הפרטים שלהם, הם יכולים להמשיך לשלוח להם מיילים ולהציע להם דברים נוספים. וזאת הסיבה האמיתית לבנות מגנט לידים.

אפשר לעשות הנחה על כל החנות או על מוצר אחד ספציפי.

לדוגמה, אפשר לעשות הנחה על מוצר יקר שהרבה אנשים רוצים לקנות אבל לא מרשים לעצמם. ואם יש לכם את הנתונים האלו, אתם יכולים לבדוק מהו המוצר שהכי הרבה אנשים מגיעים אליו ולתת הנחה עליו.

הנה עוד דוגמה מאתר שמתמחה במכירת פיאות (יש הכל בארה"ב…). הם מציעים לגולשים להצטרף למועדון ההנחות ולחסוך 5% באופן מידי.

magnet-discount3

כלומר הם לא רק נותנים קופון הנחה, הם מצרפים אותם למועדון ההנחות – זה מגנט הלידים.

בתור הלקוח, אם אתה מתכוון לקנות משהו מהאתר, למה שלא תרשם ותקבל הנחה מידית. ובתור העסק, האם לא שווה לך לתת 5% הנחה אם יש לך את הפרטים של לקוח פוטנציאלי שביקר באתר ועכשיו אתה יכול לעשות לו פולואפ ולעודד אותו לקנות עוד.

אבל שימו לב, זה לא היה פועל טוב אם הם היו רק מציעים לך להצטרף למועדון ההנחות בלי סיפוק מידי כלשהו.

אם יש לכם חנות פיזית, אתם יכולים פשוט להגיד לכל מי שמבקר בחנות ״אפשר להוסיף את האימייל שלך לרשימת הדיוור שלנו כדי שאני אוכל לשלוח לך הנחות וקופונים?״.

רוב האנשים יגידו ״בטח!״

ועכשיו, במקום לפנות את השיווק לקהל קר שלא מכיר אתכם, יש לכם יכולת לשלוח הודעה על הצעות ומבצעים שאתם עושים לאנשים עם סיכוי גדול יותר לרכוש.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

איך למצוא את הרעיון הגדול למגנט הלידים

בחלקים הקודמים דיברנו על גישות שונות ליצירת מגנט לידים. עכשיו אני רוצה לדבר איתכם על איך למצוא את הרעיון הגדול שיתפוס את כל מי שנתקל במגנט הלידים שלכם.

רעיון גדול למגנט לידים יכול להיות הדבר שיגרום לאנשים לסגור את דף הנחיתה מבלי להירשם או להוריד אותו ואז לשתף את מגנט הלידים שלכם עם כל החברים שלהם ברשת החברתית.

רעיון טוב יעזור לכם גם ליצור כותרת או שם טוב יותר למגנט הלידים. למצוא כותרת מושכת לרעיון גרוע, יכול להיות תהליך ארוך ומייגע. אז שווה להשקיע בזה קצת מחשבה.

3 שאלות שיעזרו למצוא את הרעיון הגדול למגנט הלידים

1. אם היה לך 2 דקות להרשים משהו, מה היית אומר, מראה או נותן ללקוח הפוטנציאלי שלך שהיה פשוט מפוצף להם את המוח?

2. איזה סיפור מעניין אתה יכול לספר או איזה דוגמה אתה יכול להראות שיוכיחו שהמוצר/שירות עובד כמו שאתה טוען?

3. מה הדבר האחד שהקהל שלך רוצה לדעת… יותר מהכל?

משימה:
עשו סיעור מוחות ומצאו שלוש רעיונות למגנטי לידים.

אל תתעכבו בשלב זה על הפורמט שלהם, נעשה את זה בשלב הבא.

מניסיון, אני חייב להגיד לכם שלא אכפת ללקוח אם זה מדריך, סרטונים, קופון או כל דבר אחר.

הדבר היחיד שמעניין את הלקוחות שלכם זה התוצאה הסופית.

ברגע שאתה מבטיח לספק לעזור לו להשיג את התוצאה הספציפית שהוא רוצה, אתה יודע שיש לך ביד מגנט לידים חזק.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

בחירת שם למגנט הלידים

השם או הכותרת של מגנט הלידים חשובה מאוד, ויכולה להשפיע בצורה משמעותית על אחוזי ההמרה.

עכשיו שיש לכם כמה רעיונות ואתם יודעים למי הוא מיועד, לתת שם למגנט הלידים יהיה ממש קל.

בהרבה מקרים, אם יש לך כותרת טובה למגנט הלידים, היא תהיה גם הכותרת של דף הנחיתה שבו אפשר לקבל את מגנט הלידים. בגלל זה שווה לקחת כמה רגעים ולחשוב על כותרת טובה שתחסוך לכם עבודה אח״כ.

אם אתם מבינים את החשיבות של כותרות על מאמרים, מיילים וכדומה… אז לתת כותרת למגנט לידים יש בדיוק אותה חשיבות.

אם אתם חדשים בכתיבת כותרות, כדאי להשקיע קצת יותר זמן בחשיבה על השם של מגנט הלידים.

הנה קישור לכמה מקורות שיכולים לעזור לך,

בואו נקח לדוגמה את מגנט הלידים שמיועד לנגן הגיטרה המקצועי שמחפש איך להפיק סאונדים חדשים מהגיטרה שלו?

מגנט הלידים היה…

״מגנט הלידים הזה מכיל רשימה של 7 טריקים שאפשר לעשות עם גיטרת גיבסון חשמלית. לכל טריק יש סרטון מפורט ומדריך בתמונות שמראה צעד אחד צעד איך עושים אותם. אחרי שתלמד אותם, לא תסתכל על הגיטרה שלך באותה צורה.״

אז הכותרת שלו יכולה להיות:

״7 טריקים סודיים שנגני הגיטרה הטובים בעולם יודעים לעשות עם גיבסון חשמלית – ואתה כנראה עוד לא…״

הוספתי את המילה ״סודיים״, כדי לגרום לזה להיראות מסתורי יותר.

רמזתי שנגני הגיטרה הטובים בעולם מכירים את הטריקים האלו, כדי ליצור הוכחה חברתית.

והוספתי את המשפט ״ואתה כנראה עוד לא…״, כדי להגביר את הסקרנות.

משימה:

נסו לשחק עם המילים השונות והמבנה של שם מגנט הלידים שלכם.

נסו להוסיף תיאורים מפורטים, מילים צבעוניות וביטויי כוח שונים ולראות האם זה מרגיש מושך יותר.

זה תהליך כיפי שיכול לקחת קצת זמן… אבל זה שווה את זה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

3. בחירת פורמט ליצירת מגנט הלידים

בחירת פורמט ליצירת מגנט הלידים

תאמינו או לא, הרגע עברתם את החלק הקשה ביותר ביצירת מגנט לידים.

אם יישמתם את המשימות שהיו בכמה השלבים הקודמים, בחרתם פלח שוק, בחרתם סוג מגנט לידים עם רעיון גדול ואפילו נתתם לו כותרת מושכת.

הצעד הבא יהיה לקבוע את הפורמט שבו תגישו את מגנט הלידים. הנה כמה דברים שחשוב לזכור…

 • פשוט וקל ליצירה – אנחנו רוצים לבחון האם מגנט הלידים הזה באמת עובד, אז בחרו מגנט לידים שאתם יכולים ליצור בקלות ובמהירות.
 • הצמדו לחוזקות שלכם – אם לעולם לא הקלטתם או ערכתם סרטונים, עכשיו זה לא הזמן ללמוד איך עושים את זה. פשוט בחרו פורמט אחר, אנחנו רוצים לקבל תוצאות כמה שיותר מהר כדי שנוכל לבחון ולשפר.
 • כוונו לצריכה מהירה – פורמט מגנט הלידים שתבחרו יכול להשפיע על מהירות קבלת התוצאה. ככל שהלקוחות הפוטנצאיליים שלכם יקבלו תוצאה מהר יותר כך הם יוכלו להמשיך הלאה בתוך המשפך השיווקי שלכם.

הנה כמה פרומטים של מגנט לידים שאנחנו ממליצים לבחור מבינהם. עברו על כל אחד מהם ובחרו את הסוג שבו תרצו להשתמש.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

מדריך חינמי/דו״ח מיוחד

מדריכים ודו״חות הם אחד הסוגים הנפוצים ביותר של מגנט לידים. היתרון הוא שהם מכילים לרוב רק טקסט ואפשר לשלוח אותם ללקוח בקלות ובחינם באופן דיגיטלי.

אם אתם הולכים להשתמש בפורמט כזה של מגנט לידים, שימו לב לא לעבור על חוק הספציפיות. כשמומחה בתחום כלשהו מתחיל לכתוב על נושא שהוא בקיא בו, יש נטייה להרחיב ולהעמיק… שמרו על המדריך קצר וספציפי

הנה דוגמה של מדריך או דו"ח מיוחד שמדבר על השקעות נדל״ן בארה״ב.

מדריך-נדל״ן

להדרכה ממוקדת על יצירת מדריך חינמי, בדקו את תכנית הפעולה הבאה:
10 שלבים לכתיבת מדריך חינמי

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

צ׳קיליסט

צ'קליסט הוא מגנט לידים בצורת טקסט, אבל שונה ממדריך חינמי או דו״ח מיוחד.

צ׳קליסט הוא לעיתים קרובות קצר מאוד (יש כאלו באורך דף אד שהם מאוד מוצלחים), ממוקד וסופר-ספציפי. הם ממירים מעולה, כנראה בגלל שהם גם נתפסים כמשהו מהיר לצריכה וליישום.

צ׳קליסט הוא אחד מהפורמטים האהובים עליי. הנה דוגמה למגנט לידים עשיתי לפני כמה שנים, צ׳קליסט לכתיבה שיווקית.

צ׳קליסט-כתיבה-שיווקית

מי שמוריד את זה יגלה שאני מדבר בהרחבה על 13 צעדים לשיפור כל טקסט השיווקי.

אבל הלב של מגנט הלידים נמצא בדף האחרון – הצ׳קליסט לכתיבה שיווקית.

צ׳קליסט-1

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

מפת חשיבה

פות חשיבה הופכות תהליך או נושא מורכב למשהו שאפשר להבין בקלות. בגלל שהם לא דורשים להיכנס ליותר מידי פרטים (הם בדרך כלל מכילים רק ראשי פרקים), זה מגנט לידים שקל מאוד להכין.

כשיוצרים מפת חשיבה, אני ממליץ להשתמש בתוכנה כמו MindMeister. זאת תוכנה ליצירת מפות חשיבה שעובדת בשיטת Drag-and-Drop וזה ממש מקל על היצירה, אפילו אם אין לך ניסיון קודם ביצירה של מגנט לידים מהסוג הזה. ככה נראית הממשק של התוכנה.

mindmap-mindmaster

מפות חשיבה (Mindmap) ותרשימים יכולים להיות גם מגנטי לידים מעולים.

הנה דוגמה למשווק אמריקאי בשם ג'ף ווקר, שמציע בתור מגנט לידים מפת חשיבה (בנוסף לסרטוני הדרכה).

מפת-חשיבה-2

לאחר ההרשמה מקבלים מסמך עם מפת חשיבה, כמו בתמונה, שמחולקת לעוד מפות חשיבה קטנות שמפרטות כל אחד מהשלבים השונים יותר לעומק.

מפת-חשיבה-1

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

ארגז כלים

לסוג העסק הנכון, ארגז כלים או משאבים יכול להיות מגנט לידים מעולה.

למה זה עובד טוב? כי כולם רוצים לדעת באיזה כלים המומחים משתמשים….

החלק הכי טוב ביצירת ארגז כלים זה שאתה יכול להפוך לשותף (אפילייאט) של הכלים שאתה מדבר עליהם ולקבל עמלה בכל פעם שמישהו רוכש או נרשם דרך הקישור שלך. ככה אתם יכולים לא רק לאסוף לידים, אלא גם להרוויח כסף עבור העסק שלכם.

הנה דוגמה למגנט לידים שיצרנו בעבר, סט כלים לשיווק דיגיטלי:

toolbox-omer1

וככה זה נראה בפנים…

ארגז-כלים-עומר-בר-בפנים

זאת בסך הכל מצגת שעומר הכין בפוואר פוינט ואז הפך לקובץ PDF (יש כפתור בתוך התוכנה שעושה את זה…)

אבל אחרי שראיתי את הדוגמה הבאה, הבנתי שזה יכול להיות אפילו יותר פשוט מזה.

הנה חברה בשם Marketo שעוסקת באוטומציה שיווקית. היא מציעה כמגנט לידים רשימת משאבים למי שרוצה לעשות אוטומטציה בעסק שלו. ככה נראה דף הנחיתה…

אוסף-משאבים-מרקטו1

אבל שימו לב מה קורה אחרי שאני משאיר את הפרטים שלי בטופס…

אוסף-משאבים-מרקטו2

בתמונה למעלה אפשר לראות שכל מה שאני מקבל זה רשימה של קישורים. אלו בעצם קישורים שמובילים למאמרים שקשורים לאוטומציה בתוך האתר שלהם!

זאת אומרת שהם אפילו לא טרחו לרכז את כל החומר בתוך קובץ… הם פשוט יצרו מאמר חדש שמקושר למאמרים אחרים.

אבל זה לא משנה… כי אם יש בזה ערך, אנשים ירשמו לזה באחוזי המרה גבוהים. וזה כל הסיפור בסופו של דבר, לא ככה?

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

הדרכת וידאו

אם זה הגיוני ויש לך את הכישורים המתאימים, הדרכת וידאו יכולה להיות פורמט טוב למגנט הלידים שלך.

חוץ מזה שיש להדרכת וידאו ערך נתפס גבוה, לראות פנים של בעל העסק (או כל אחד מהצוות) עוזר לתת אמון ולבנות את המותג.

לדוגמה, הנה הדרכת וידאו על שיווק בפייסבוק שאנחנו משתמשים בה במעבדה לשיווק דיגיטלי.

הדרכת-וידאו-פייסבוק

ההדרכה מורכבת מארבעה סרטונים (שלושה של תוכן ואחד של מכירה) באורך של 10-15 דקות.

אבל לא חייבים להתחיל משלושה סרטונים… אפשר להשתמש גם בסרטון אחד בלבד, כמו בדוגמה של חברה בשם Lead Pages.

video-presentation-leadpages

בדוגמה מעל, הם משתמשים בדף אינטרנט פשוט שבו מופיע סרטון קצר, באורך 7-8 דקות, שאותו הם אירחו באתר Youtube בחינם והטמיעו בדף.

כדי ליצור את הדרכת וידאו, אפשר לצלם את עצמך מדבר למצלמה או לסמארטפון או להשתמש בצילומי מסך בעזרת תוכנה כמו Camtasia או Screenflow (למי שמשתמש ב-mac).

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

קופון הנחה/משלוח חינם

עבור אלו המוכרים מוצרים פיזיים או שיש להם חנות פיזית… קופונים, מועדון הנחות או משלוח חינם יכול להיות פורמט טוב למגנט לידים.

הנה לדוגמה כפר נופש בשם ׳נופי גונן׳ שמעודד להצטרף למועדון הלקוחות ולקבל הנחות והטבות.

מועדון-חברים-נופש

קצת קשה לראות בתמונה הזאת, אבל הם גם מציעים 10% הנחה באופן מידי לכל מי שמצטרף למועדון החברים ומזמין חופשה דרך האתר. הם אפילו מבקשים ממך את תאריך יום הנישואין ויום ההולדת כדי שיוכלו לשלוח לך הטבות בתאריכים חשובים.

הנה עוד כמה דברים שהם מציעים רק לחברי המועדון…

מועדון-חברים-נופי-גונן2

אפשר לראות בתמונה שהם מוסיפים עוד כמה דברים שהופכים את מגנט הלידים שלהם למפתה ביותר. לדוגמה, קבלת חדרים מוקדמת, עזיבת חדרים מאוחרת ואפילו טיול ייחודי עם ספר מתנה… האמת, הרבה זמן לא יצאתי לחופשה.

דבר נוסף שאפשר להציע בתור מגנט לידים הוא משלוח חינם.

אם אתם בד"כ גובים כסף על משלוח, להציע משלוח חינם עבור השארת פרטים יכול להיות מגנט לידים מעולה. לא רק שזה יעודד אנשים להירשם לרשימת התפוצה שלכם, זה גם יכול לעודד מבקר אקראי לרכוש מכם עכשיו, כדי לא לפספס את ההטבה.

הנה דוגמה לחברה שמציעה משלוח חינם מוגבל בזמן… שימו לב לדחיפות שהם יוצרים כשהם אומרים "משלוח חינם אם תשלימו את הרכישה ב-13:13 דקות הקרובות…."

free-shipping1

אם מישהו מגיע לאתר ומתלבט האם לרכוש או לא, משלוח חינם יכול להיות מה שיסגור את העסקה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

שאלון אבחון

שאלון אבחון זה מגנט לידים שדורש מהגולש יותר מעורבות. בדרך הוא יכיל 3-10 שאלות שמטרתם לאבחן פן מסוים באישיות או בהתנהגות שלך.

אבל שימו לב שזה חייב להיות משהו שהלקוח הפוטנציאלי שלכם באמת מעוניין לגלות על עצמו.

הנה דוגמה למגנט לידים מסוג שאלון אבחון שמופיע במאתר Social Triggers.

שאלון-סושייל-טריגרס

ברגע שלוחצים על הכפתור הכחול, נפתחת חלונית ובה מספר שאלות שהמטרה היא לאבחן איזה סוג יזם אתה.

שאלון-סושייל-טריגרס3

ברגע שסימת לענות על השאלות, אתה מתבקש להכניס את כתובת האימייל שלך כדי לראות את תוצאות האבחון.

שאלון-סושייל-טריגרס4

אמנם לא פשוט לבנות שאלון אבחון כמו בדוגמה, אבל כבר עבדתי עם לקוחה, בתחום ההתפתחות האישית, שבנתה שאלון כזה בעזרת Google Forms וזה עבד פשוט מעולה.

הנה דוגמה מתחום אחר, גולף. אם תענה על כמה שאלות, ג'ים יגלה לך מהו "מהלך המוות" שפוגע בחבטות שלך.

survey-revolutiongolf

לפני שהוא מגלה מהי הטעות הגדולה (ומבקש את כתובת האימייל שלך, כמובן), אתה נשאל המון שאלות: גיל, מין, מה הבעיה שאתה מתמודד איתה וכן הלאה. השאלות האלו עוזרות ליצור אמון בתהליך, מקלות על הרכישה (כי אתה מרגיש שהפתרון מותאם בדיוק עבורך) ובנוסף זה עוזר לאסוף מידע חיוני שאפשר לעשות בו שימוש בשלב השיווק.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

הערכת מצב

הערכת מצב, בייחוד אם עושים אותה אונליין מה שתורם למהירות הצריכה ולסיפוק המידי, יכולה להיות מגנט לידים עוצמתי.

הנה לדוגמה הערכת מצב שמציעה חברת Quicksprout לאתר שלך.

הערכת-מצב-קוויקספראוט

הם מציעים לעזור לך להבין מה קורה באתר שלך ואיפה יש מקומות לשיפור.

בשלב ראשון, אתה מתבקש להכניס את כתובת האתר, ולתת אישור להתחבר לחשבון הגוגל אנליטקס שלך (משם הם כנראה כבר מושכים את כתובת האימייל).

כשמסתיים התהליך, מקבלים פירוט מאוד מפורט של כל הבעיות שיש לך באתר והצעות לשיפור. ככה נראה רק חלק קטן מהדף הזה. הדף המלא ארוך ומקיף מאוד.

assessment-quicksprout

כמובן שזה מגנט לידים מאוד מתקדם ואני לא מציע להתחיל איתו בשלב ראשון. אבל רציתי להראות לכם דוגמה למגנט לידים מושקע ואפקטיבי ביותר.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

חומרים שיווקיים

בחלק מהמקרים, הדבר הכי נחשק עבור קהל הלקוחות הוא המחירים ותיאור מפורט של המוצרים או השירותים.

קטלוגים לדוגמה, הם כנראה מגנטי הלידים הישנים ביותר.

הנה דוגמה לקמפיין ממומן בפייסבוק להורדת קטלוג שבו מופיעים מוצרי פרסום מעוצבים.

קטלוג-נקודה1

לאחר ההרשמה, בדף נחיתה שמופיע למטה, אפשר לקבל את הקטלוג באופן דיגיטלי. שזה מעולה כדי להאציץ את הצריכה ולהגביר את הסיפוק המידי של הלקוחות הפוטנציאליים.

קטלוג-נקודה2

שימו לב איך הקטלוג לא מוצג רק כקטלוג, אלא כפתרון לבעיה של הלקוחות – הרצון להשיג עוד לקוחות לעסק שלהם.

בעבר גם חברת איקאה הייתה מציע להירשם כדי לקבל את הקטלוג שלה, ככה זה היה נראה פעם.

catalog-ikae

היום הם בחרו משום מה, לתת גישה לקטלוג באופן חופשי באתר. לדעתי זאת טעות.

ולא רק אני חושב ככה… הנה חברה עולמית למוצרי קמפינג. היא גם חושבת שזה חשוב לבקש את פרטי ההתקשרות של הלקוח, שמבקש לקבל את הקטלוג שלה.

catalog2

אם אתם מוכרים מגוון מוצרים, אבל אין לכם קטלוג מסודר, אולי זה יהיה תמריץ עבורכם להפיק אחד. אתם אפילו לא חייבים להדפיס עותק פיזי שלו.

ככה תוכלו רק לשלם למעצב עבור ההפקה ולבקש שישלחו לכם את זה בקובץ PDF אותו אפשר לשלוח ללקוחות שנרשמים לקבל אותו.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

בחרו את סוג מגנט הלידים

אוקיי.. הגיע הזמן להחליט.

פתחו  את דפי העבודה ליצירת מגנט לידים וסמנו ברשימה פורמט אחד של מגנט לידים שבחרתם. זה מגנט הלידים שאתם הולכים להכין!

אם אתם מתקשים לבחור, אני מציע ללכת על הפורמט שיהיה לכם הכי קל לייצר.

משימה:

בחרו את הפורמט ליצירת מגנט הלידים שלכפ.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

צרו את מגנט הלידים

עד עכשיו למדנו, ראינו דוגמאות וקיבלנו השראה…

הגיע הזמן ליצור את מגנט הלידים שלכם!

אם אתם כותבים מדריך או דו״ח מיוחד, כתבו אותו.
(אתם יכולים להעזר בהדרכה: 10 שלבים לכתיבת מדריך חינמי)

אם אתם מקליטים הדרכת וידאו, צלמו אותה.

אם אתם הולכים לעשות שאלון אבחון, צרו אותו.

אל תשכחו לכוון לסיפוק מידי, צריכה מהירה והבטחה סופר-ספציפית לתוצאה או פתרון של בעיה.

ברגע שסיימתם, בדקו את מגנט הלידים לפי צ׳קליסט 8 הנקודות שמופיעות בחלק הבא של ההדרכה.

משימה:

צרו את מגנט הלידים לפי הגישה והפורמט שבחרתם.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

4. הצ׳קליסט ליצירת מגנט הלידים

איך להשתמש בחלק הזה

במהלך השנים, בחנו המון מגנטי לידים במגוון נישות שונות.

כתוצאה מכך, פיתחנו צ׳קליסט שמכיל 8 נקודות, בעזרתן נבחן האם מגנט הלידים יהיה הצלחה או כשלון גמור.

זה לא קריטי שמגנט הלידים שלכם יענה על כל סעיף בצ׳קליסט. אבל, אם תגלו שיש הרבה סעיפים שחסרים, ייתכן שכדאי לחזור ולשפר את מגנט הלידים, הרעיון הגדול, הכותרת או את מה בחרתם לשים בחזית.

פתחו את דפי העבודה ליצירת מגנט לידים ותעברו על הנקודות בצ'קליסט ליצירת מגנט הלידים.

בשלבים הבאים, ארחיב יותר על כל סעיף מתוך הצ׳קליסט.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

האם מגנט הלידים סופר-ספציפי?

אסור שמגנט הלידים יהיה מעורפל, כללי או רחב מידי.

ככל שמגנט הלידים שלך יהיה יותר ספציפי בהבטחה של תוצאה או פתרון של בעיה, הוא יהיה יותר מושך וימיר טוב יותר.

בהנחה כמובן, שההבטחה שאתם עושים באמת נתפסת כמושכת בעייני פלח השוק שאליו אתם פונים.

לדוגמה, איך הייתם משפרים את מגנט הלידים הבא?

לא-מגנט-לידים-2

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

האם יש דבר אחד מרכזי?

מגנט הלידים שלכם יהיה אפקטיבי יותר בתוך משפך השיווק אם הוא יספק דבר אחד מרכזי.

אנשים תמיד מחפשים אחר ״גלולת הקסם״. בגלל זה כדאי תמיד ליצור ולהבטיח דבר אחד גדול במקום אוסף של דברים קטנים.

אל תעשו את הטעות שעשו באתר wpbeginner…


אמנם הגעת לאתר בגלל שאתה רוצה ללמוד וורדפרס. אבל להציע לך אוסף של סרטונים, פלגאינים ומשאבים נוספים (מה זה בכלל אומר!?) בחינם, פשוט מפספס את המטרה.

מתוך כל מה שהם מציעים, הם יכולים להוציא דבר אחד מרכזי ולהציג אותו בתור מגנט לידים. ואני בטוח שהוא ימיר טוב יותר מההצעה הכללית הזו.

לעומת זאת ראו כמה מושכת ההצעה של אתר וורדפרס קלאב…

דבר-אחד-2

אם תרשם תקבל 4 סרטוני ווידאו שיראו לך כיצד להקים אתר וורדפרס שיווקי לעסק. ההצעה מאוד ברורה, יש דבר אחד גדול ומרכזי שתקבל אם תרשם – אתר וורדפרס שיווקי לעסק.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

האם זה מדבר אל תוצאה סופית רצויה של הלקוח?

מה הלקוחות שלכם באמת רוצים?

הלקוחות הפוטנציאליים שלכם מחפשים אחר תוצאה או פתרון לבעיה. אם אתם יכולים לברר מהם בדיוק ולענות עליהם בעזרת מגנט הלידים שלכם, הלקוחות ישמחו לתת לכם את פרטי ההתקשרות שלהם ולהמשיך לשלב הבא במשפך השיווק שלכם.

אופטיקה הלפרין יודעת שאנשים רוצים לדעת האם המספר שלהם במשקפיים השתנה. אז הם מציעים בדיקת עיניים בחינם.

תוצאה-סופית-2

ככה הם יכולים לפלח את הקהל ולאסוף עוד מידע הכרחי עליהם, שבסופו של דבר יעזור להם למכירה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

האם זה נותן סיפוק מידי?

לפעמים לתת פחות קשה יותר מלתת יותר… אבל נסו להימנע משימוש בניוזלטרים או בקורסים שאורכם כמה ימים בתור מגנט לידים.

אל תשכחו שהלקוחות הגיעו אליכם כי הם רוצים פתרון, והם רוצים את זה עכשיו!

הנה דוגמה טובה למגנט לידים שמכוון לצריכה מהירה – תכנית שיווקית בעמוד אחד.

סיפוק מיידי

מי שהכין את מגנט הלידים הזה מבין כנראה את הערך בצריכה מהירה של מגנט לידים. בגלל זה הוא צמצם את התוכן לעמוד אחד במקום לספק ספר שמכיל עשרות עמודים.

והנה דוגמה למגנט לידים שלא מכוון לצריכה מהירה – קורס של 10 שבועות על תקשורת גברית חודרת (ומה שזה לא אומר…)

סיפוק-מיידי

אם מישהו רוצה ללמוד על תקשורת גברית חודרת… אני מניח שהוא רוצה את זה עכשיו. לא בעוד 20 ימים.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

האם מגנט הלידים משנה את מערכת היחסים?

מגנט לידים טוב עושה יותר מרק לתת מידע… הוא משנה את מערכת היחסים וגורם ללקוח לרצות לעשות אתכם עסקים בעתיד.

לדוגמה, המדריך להשקעות נדל"ן בארה"ב, נותן כל כך הרבה ערך ללקוח ומגלה לו המון דברים קטנים שהוא לא היה מגלה לעולם בעצמו. אחרי קריאה של מדריך כזה, יש סיכוי גדול שהלקוח יפנה לאותה חברה וירצה לעשות איתה עסקים.

relationship-changer

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

האם יש לזה ערך נתפס גבוה?

רק בגלל שזה חינם, זה לא אומר שזה צריך להיראות כמו משהו שמקבלים בחינם.

אפשר להשתמש בעיצוב ברמה גבוהה, תמונות וגרפיקה בשביל ליצור למגנט הלידים ערך כספי נתפס גבוה, במוחו של הלקוח.

ערך-נתפס-גבוה-1

שימו לב איך הצמדתי תג מחיר בגובה 97 ש״ח לצ׳קליסט לכתיבה שיווקית שלי (תכל׳ס הוא שווה יותר!). זה גורם ללקוח להרגיש שהוא מקבל משהו עם ערך גבוה…. ואני בתמורה חייב ליצור אותו ככזה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

האם יש לזה ערך אמיתי גבוה?

מגנט לידים שנותן משהו שהיה בד״כ עולה כסף, יקבל אחוזי המרה גבוהים יותר.

הנה דוגמה לכלי אבחון אתרים יקר ערך, המשמש כמגנט לידים עבור חברת Hubspot.

ערך-אמיתי-2

ברגע שמזינים את כתובת האתר ואת כתובת המייל, כלי האבחון מריץ בדיקה מרכיבי האתר כמו התאמה למובייל, אבטחה, קידום האתר וביצועים.

זאת בדיקה שיועץ חיצוני היה גובה עליה כמה אלפי שקלים בשקט… זה גם יוצר סקרנות ורצון לגלות את התשובה לשאלה ״כמה חזק האתר שלי…״

ככה נראה חלק מהמסך הסופי בסיום הבדיקה.

ערך-אמיתי

אפשר לראות שהחברה מבינה קצת בשיווק. בתחתית העמוד שבו מוצגות תוצאות הבדיקה מופיעה הצעה להמשיך לשלב הבא במשפך השיווקי שלהם, הרשמה לתקופת ניסון חינמית בכלי בניית האתרים שלהם.

אבל לא צריך לבנות כלי מתוחכם ויקר כדי לתת ערך אמיתי גבוה ללקוחות שלכם. הנה דוגמה למגנט לידים שנותן המון ערך ולא עלה לי הרבה כסף לייצר. מדובר בתבנית מעוצבות בפווארפוינט ליצירת מדריך או eBook.

ערך-אמיתי-3

יצרתי את התבניות האלו כחלק מקורס שיווק שעשיתי והחלטתי לתת אותם בחינם בתור מגנט לידים. קמפיין שהרצתי עבורם קיבל המון חשיפה, שיתופים וביקורות טובות… אבל הכי חשוב, הרשמות בעלות נמוכה מאוד.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

האם זה מכוון לצריכה מהירה?

הנקודה הבאה חשובה מאוד.

תהית למה אני מתעקש שאפשר יהיה לצרוך את מגנט הלידים מהר? הסיבה לכך טמונה במבנה משפך השיווק.

אם זה אפשרי, לאחר ההרשמה בדף הנחיתה של מגנט הלידים, צריך שלקוח יגיע לדף תודה שבו מציגים את ההצעה הבאה במשפך השיווק.

ברוב המקרים, אין זמן טוב יותר להציע את השלב הבא במשפך השיווק, מאשר הרגע שבו הלקוח נרשם או רכש את ההצעה הנוכחית.

משפך השיווק אמור להיראות ככה.

 • אם הלקוח נרשם למגנט הלידים, מציגים לו באופן מידי את הצעת הדומינו.
 • אם הלקוח רוכש את הצעת הדומינו, מציגים לו באופן מידי את ההצעה הראשית.ֿ
 • אם הלקוח רוכש את ההצעה הראשית, מציגים לו באופן מידי את ממקסם הרווח.

אבל, אם מגנט הלידים יהיה משהו שקשה לצרוך (ספר של 300 עמודים, 30 יום של קורס באימייל) אחוזי ההמרה של ההצעה הבאה תפגע.

הסיבה לכך היא שהלקוח לא ימשיך לשלב הבא, אם הוא עדיין לא קיבל ערך מהדבר הראשון שהצעתם לו.

בגלל זה אסור שמגנט הלידים יהיה מחסום במעבר לשלב הבא במשפך השיווקי. כדאי ליצור משהו שאפשר לצרוך ולקבל ממנו ערך בכמה דקות.

הנה דוגמה למגנט לידים שכנראה הושקעה ביצירתו עבודה רבה… אבל הוא מפספס את המטרה לגמרי! בוא נראה אם אתם יכולים לנחש למה…

צריכה-מהירה

טוב, קצת הרסתי עם החץ… אבל זה די ברור – מדריך לחרדה באורך 100+ עמודים?!

אם אני בחרדה אני רוצה פתרון עכשיו. אין לי זמן לקרוא 100 עמודים. ובכל מקרה, אם יש לי חרדה כדאי שאני אטפל בזה עם איש מקצוע. ככה שהקריאה יכולה רק לעכב לי את הפתרון של הבעיה.

אני בטוח שיש למי שכתב את המדריך תרגיל אחד או שתיים להקלה מהירה על חרדה. זה מה שצריך להיות מגנט הלידים. ואחרי שהתרגיל יעזור להפסיק את החרדה באופן זמני, אפשר להציע טיפול אישי.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

5. הפצת מגנט הלידים

הרשמה למערכת ניהול רשימת תפוצה

אם אין לכם מערכת לניהול רשימות תפוצה, זה הזמן להירשם אל אחת מהחברות שמספקות את השירות הזה.

כמו שהזכרתי מקודם, מטרת מגנט הלידים הוא להגדיל את מספר הלידים שמגיעים אל משפך השיווק.

לידים חדשים נוצרים כאשר גולשים משאירים את הפרטים שלהם בדף הנחיתה של מגנט הלידים.

רשימת הלידים נמצאת בתוך מערכת לניהול רשימת תפוצה.

ברוב המערכות יש פונקציות דומות. יש כמה מערכות מעולות של חברות ישראליות והמון מערכות שונות בעולם. בכל מערכת יש הדרכה ספציפית על הממשק והאופציות השונות שאותה חברה מספקת.

המערכות שאנחנו ממליצים עליהן הן:

1. רב מסר:

מערכת ישראלית עם תמיכה מלאה בעברית ושירות לקוחות מעולה. אפשר לבנות בעזרתה דפי נחיתה וטפסים לאיסוף לידים. לחצו כאן לקבלת חודש שימוש במתנה.

2. Mailchimp:

מערכת לא ישראלית דוברת אנגלית. לפעמים צריכים להיות יצירתיים עם ההתאמה לעברית, אבל ידידותית מאוד לכל משתמש מתחיל. היא חינמית עד 2,000 כתובות אימייל ראשונות. לחצו כאן להצטרפות בחינם + 30$ לשימוש עתידי במערכת.

משימה:

להשלמת השלב, צרו חשבון באחת המערכות לניהול רשימות תפוצה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

הדרכה על רב מסר

בהדרכה הבאה על רב-מסר תלמדו על ממשק הדיוור, איך לשלוח אימיליים רגילים ומעוצבים ואיך לבנות דפי נחיתה ועוד.

לחצו כאן לקבלת חודש שימוש במתנה

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

הדרכה על Mailchimp

בהדרכה הבאה על Mailchimp תלמדו על ממשק הדיוור, איך ליצור פילוח בתוך הרשימות, איך ליצור קמפייני דיוור ועוד.

לחצו כאן להצטרפות בחינם + 30$ לשימוש עתידי במערכת

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

איך לאסוף נרשמים לרשימת התפוצה

יש שלוש דרכים לאסוף לידים לרשימת התפוצה.

1. טפסי הרשמה: מופיעים בתוך או לצד התוכן באתר האינטרנט, לרוב ללא הפרעה לגולשים. יכילו שדה למילוי פרטים, כפתור שליחה ובד"כ יכיל גם תיאור קצר ותמונה של מגנט הלידים.

2. פופאפים: חלונית או חלון מלא שמכסים חלק או את כל העמוד. בגלל זה הם נוטים לעצבן את הגולשים, אבל הם השיטה הכי אפקטיבית לאיסוף לידים. מכילים טופס הרשמה (שדה וכפתור) ובד"כ גם תיאור ותמונה.

פופאפים מופיעים בעת לחיצה על כפתור מסוים או לפי הגדרות מסוימות כמו פרק זמן שהגולש נמצא בעמוד, אחוז גלילה של העמוד, ניסיון לסגור את העמוד ואפילו כוונה לסגור את העמוד (יש תוכנות שמזהות את תנועת העכבר על עבר הקצה העליון של העמוד ומקפיצות את הפופאפ).

3. דפי נחיתה: עמוד אינטרנטי מלא, בד"כ נפרד מהאתר, שמוקדש כולו לדבר אחד – איסוף הלידים. אין קישורים נוספים והגולש יכול להשאיר את הפרטים שלו או לסגור את העמוד.

על דפי נחיתה נדבר בחלק הבא, כרגע אני רוצה להראות לכם מספר מקומות שאפשר למקם בהם תם יכולים למקם בהם טפסי הרשמה לאיסוף לידים.

הערה חשובה: בשלבים הבאים לא אתייחס לאיכות מגנט הלידים שמציעים, אלא רק לדרך ולמקום שבו אוספים לידים.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

טופס בסרגל צד – Side bar

לרוב האתרים ובייחוד לבלוגים יש מבנה של שני שליש תוכן ושליש סרגל צד. בחלק של התוכן ניתן לראות כתוכן משתנה כמו פוסטים ומאמרים. אבל בסרגל הצד אפשר למצוא דברים קבועים כמו לדוגמה קישורים לרשתות חברתיות, רשימת הפוסטים הפופולאריים ביותר וכמובן, טופס הרשמה.

וזה לא במקרה… סרגל צד הוא אחד המקומות הטובים והפשוטים ביותר למקם טופס הרשמה למגנט הלידים שלך. רוב המערכות לניהול רשימות תפוצה מספקות טופס הרשמה אותו ניתן להטמיע באתר בקלות.

הנה דוגמה לטופס הרשמה פשוט, שמופיע בסרגל הצד באתר Optinmonster.

optin5-optin-monster

למרות שאפשר לשפר את מגנט הלידים, אפשר לראות שזה טופס מאוד פשוט שמכיל כותרת, תיאור קצר של ההצעה, שדה הרשמה וכפתור. דבר טוב שאפשר לקחת מהם, זה השימוש בהוכחה חברתית (הצטרפו ל-30,000 נרשמים…).

הנה דוגמה לטופס הרשמה עם עיצוב יותר מושקע, שמופיע באתר Quicksprout. חוץ מהכותרת, התיאור וטופס הרשמה, יש גם המחשה ויזואלית של מגנט הלידים, מה שיכול לעזור לגולשים לדמיין מה הם הולכים לקבל (למרות שהכל דיגיטלי…)

optin1-quicksprout

מה שעושה את מגנט הלידים הזה יותר נחשק, זה הערך הכספי שהצמידו לו וההצעה לקבל בנוסף גם "בונוס סודי". זה יוצר פער סקרנות ואני בטוח שמגביר את ההרשמות.

הנה דוגמה לטופס צד מתוחכם יותר, באתר Yazamnik.

optin5-1-yazamnik

טופס ההרשמה הזה עובד בשיטת שני שלבים, שמוכחת כמגבירה אחוזי הרשמה. בשלב ראשון לא רואים בגלל טופס הרשמה, אלא רק כפתור. אבל ברגע שלוחצים עליו…

optin5-2-yazamnik

…ברגע שלוחצים על הכפתור, מופיע לפתע טופס הרשמה. אני לא יודע עד כמה טוב הטריק הזה עובד, אבל אני בטוח שהוא ממיר יותר אנשים מטופס רגיל.

הנה דוגמה לטריק נוסף שאפשר לעשות עם סרגל צד. זה מה שמופיע, בזמן כתיבת ההדרכה, באתר המעבדה לשיווק דיגיטלי.

optin4-1-fblab

גם זאת דוגמה להרשמה בשני שלבים. בשלב הראשון אפשר לראות באנר גדול עם כפתור בולט. אבל רק כשלוחצים עליו נפתח פופאפ עם טופס הרשמה, כמו בתמונה למטה.

optin4-2-fblab

טיפ חשוב: בהרשמה בשני שלבים, חשוב לשמור על הלימה בין הצבעים וההצעה, כדי לא לבלבל את הגולשים. כלומר, אם הם לחצו על כפתור אדום בסרגל צד עם רקע לבן עם הצעה למגנט לידים מסוים… הפופאפ שקופץ צריך להיות דומה בצבעים ועם כותרת דומה (אולי קצת מפורטת יותר) שמכילה את אותה הצעה.

אפשר ליצור טפסי הרשמה למיקום בסרגל הצד, בכל תוכנת דיוור כמו רב-מסר או Mailchimp.

אפשר גם להעזר בתוספים חיצוניים כמו Optin Forms שמתאימה לאתרי וורדפרס.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

באנר בתוך מאמר

ברוב המקרים, לא נשים טופס הרשמה גלוי במאמר, אלא משתמשים בתמונה שמקפיצה פופאפ או מובילה לדף נחיתה שבו אפשר להירשם למגנט הלידים.

הנה דוגמה לבאנר מעוצב שמופיע בתוך האתר xosarah.com. ברגע שלוחצים עליו מגיעים לדף נחיתה.

optin13-xosarah

אבל לא חייבים ליצור באנרים מיוחדים. במקרה הזה עשיתי שימוש בתמונות שהכינו לשימוש לפרסום בפייסבוק, ופשוט מיקמתי אותם במקום אסטרטגי במאמר.

optin30-ebay

המתקדמים מבינכם יכולים להפוך את התמונה ל-Gif (קובץ שמציג סדרה של תמונות מתחלפות). הסיבה להשתמש ב-Gif היא כדי למשוך יותר תשומת לב מהגולש שקורא את המאמר.

הנה דוגמה למאמר שבו מופיע Gif כזה. כדי ליצור את זה, פשוט לקחתי מספר תמונות והפכתי אותם ל-Gif בעזרת אתר gifmaker.me.

optin-gif

טיפ של אלופים: אפשר גם להפוך סרטון וידאו ל-Gif בעזרת האתר הבא.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

בר עליון צף – Hello bar

נכנסתם בעבר לאתר וראיתם מין פס צבעוני בראש העמוד? יכול להיות שהפס הזה אפילו נשאר בראש האתר בזמן שגללתם את הדף למטה… אם כך, כנראה שנתקלתם בטכניקה שנקראת Hello Bar.

החלק הזה באתר קיבל את השם Hello Bar, כי המטרה להמצאתו הייתה לברך את הגולשים שמגיעים לאתר. עם התקדמות השיווק באינטרנט, אותו פס הפך לדרך מעולה להציע את מגנט הלידים שלך לגולשים שהגיעו לאתר.

יש Hello Bar שלחיצה עליו תעביר את הגולשים לדף הנחיתה או תקפיץ פופאפ. יש אחרים שמאפשרים להירשם ישירות עליו.

הנה דוגמה של Hello bar שמכיל תיאור וכפתור. כל מי שילחץ עליו, יעבור לדף נחיתה שיאפשר לו להירשם לקבלת מגנט הלידים.

optin8-goinswriter

הנה דוגמה אחרת, Hello bar שמכיל טופס הרשמה גלוי למגנט הלידים.

optin8-twelveskip

בכל מקרה, זאת דרך פופולארית מאוד לאסוף לידים כי Hello bar הוא בולט מאוד, את רובם לא ניתן לסגור או להעלים. עם זאת, זאת דרך שלא מפריעה יותר מידי לגולש לקרוא את התוכן באתר.

הנה כמה תוספים שיאפשרו לכם ליצור Hello bar להטמעה באתר שלכם.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

חלון קופץ – Popup

חלון קופץ, או בשמו השיווקי "פופ-אפ" הוא הדרך לאיסוף לידים שהכי מעצבנת גולשים… אבל ברוב המקרים גם יש לה את אחוזי ההמרה הטובים ביותר. בגלל זה, אותו חלון קופץ שמופיע ומסתיר חלק או את כל התוכן הוא דרך מעולה להציג את מגנט הידים למבקרים באתר.

יש פופאפים שמופיעים אחרי פרק זמן מוגדר מראש, אחרי אחוז גלילה מסוים של העמוד או כאשר הגולש מבקש לעזוב את האתר.

ככה נראה פופ-אפ שמכסה רק חלק מהמסך.

optin-popup

בד"כ, פופ-אפ שיכסה רק חלק מהמסך, יחשיך את כל האזור סביבו כדי למקד את הפוקוס של הגולש.

לעומת זה, יש פופ-אפים שחוסמים את המסך כולו. הנה דוגמה לפופ-אפ כזה.

optin-popup

במקרה שהפופ-אפ חוסם את כל המסך, כדאי שיהיה ברור איך אפשר לסגור אותו. במקרה הזה הם השתמשו בשני כפתורים בצבעים מנוגדים. אבל בחלק מהפופ-אפים יופיע X בולט בצידו העליון של החלון.

הנה דוגמה לפופ-אפ בשני שלבים. בשלב הראשון, מופיעה שאלה כלשהי…

optin20-1-smartblogger

רק ברגע שהגולש עונה על השאלה, מופיע טופס ההרשמה או נעלם הפופ-אפ. ככה נראה החלון אחרי שעניתי 'לא'…

optin20-2-smartblogger

במקרה הזה, מענה בחיוב או בשלילה על השאלה מובילים למגנט לידים שונה.

יש כמה שירותים שמאפשרים ליצור פופ-אפים מעוצבים לאתר, כמו OptinMonk או OptinMonster. אבל גם חלק ממערכות ניהול רשימת התפוצה (כמו רב-מסר לדוגמה) מאפשרת ליצור דרך הממשק שלהן פופ-אפים.

אחד מהשכלולים הגדולים בתחום הפופ-אפים הוא Exit Intent. כלומר, חלון שקופץ רק שהגולש מתכוון לעזוב את העמוד. ברגע שהגולש מתקרב עם העכבר לסגירת החלון, קופץ הפופ-אפ עם הצעה כלשהי.

זאת דרך נעימה יותר להציג את מגנט הלידים שלך לגולשים מבלי להפריע להם לצרוך את התוכן שבגללו הם הגיעו לאתר.

הטכניקה הזו פותחה לאחר שגוגל החליטה לשנות את המדיניות שלה לגבי חלונות קופצים באתר.

הנה קישור למאמר בנושא חלונות קופצים במובייל והגישה של גוגל לנושא.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

יצירת דפי נחיתה

בשלב הזה, המטרה היא ליצור את דף הנחיתה להורדת מגנט הלידים.

דף הנחיתה הוא דף אינטרנט שבו הגולש יכול לעשות רק דבר אחד, להירשם או לקנות משהו. במקרה שלנו, ההצעה היא להירשם להורדת מגנט הלידים.

דף הנחיתה לא צריך להיות מפואר. הנה דוגמה לדף נחיתה שעובד עבורנו מעולה.

toolbox-omer1

ברגע שיש הבטחה טובה, שפונה לקהל יעד ספציפי, מספיק לכתוב כותרת טובה ולצרף תמונה ומגנט הלידים עושה את העבודה.

במעבדה לשיווק דיגיטלי, אנחנו משתמשים בכמה כלים כדי ליצור דפי נחיתה.

אם אתם בוחרים להשתמש ב-Lead Pages, תצטרכו להטמיע טופס שיצרתם במערכת רשימות התפוצה בדף הנחיתה, כדי לקלוט בה את הלידים שמשאירים פרטים בדף הנחיתה.

לעומת זאת, אם אתם בוחרים להשתמש ברב מסר, שהיא כבר מערכת רשימות תפוצה, איסוף הלידים יהיה פשוט יותר. הסיבה לכך היא שכל דף נחיתה מגיע עם טופס שמקושר באופן אוטומטי למערכת קליטת הלידים.

כדי לקבל קצת השראה לעיצוב דפי נחיתה, הנה 26 דוגמאות לדפי נחיתה מעולים.

להשלמת השלב, בנו דף נחיתה להורדת מגנט הלידים ועבור כל אחד מהשלבים שקיימים במשפך השיווקי שלכם.

 • מגנט לידים – פיסת ערך סופר-ספציפית שמכוונת לספק תוצאה אחת עבור פלח מסוים של קהל היעד באופן מידי.
 • הצעת דומינו – הצעה בעלות נמוכה שמציעים למי שהביע עניין במגנט הלידים, בד"כ פיצול של חלק קטן מתוך ההצעה הראשית.
 • הצעה ראשית – המוצר או השירות העיקרי שאתם מציעים ללקוח.
 • ממקסם רווח – הצעות נוספות שמציעים לכל מי שרכש את ההצעה הראשית כדי למקסם את הרווח של הרכישה.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

סיכום

התמונה הגדולה

אם עקבתם אחר השלבים, בשלב הזה של ההדרכה, אמור להיות בידכם מגנט לידים עוצמתי. עכשיו אתם יכולים להציע אותו לגולשים באתר או להזרים אליו תנועה בעזרת פרסום ממומן ולהתחיל לאסוף נרשמים לרשימת התפוצה.

אם שמעת בעבר את האמרה "הכסף נמצא ברשימה", אז זה נכון. בכל פעם שלקוח פוטנציאלי נרשם לרשימת התפוצה דרך מגנט הלידים, זה הופך להיות זול וקל יותר להרוויח כסף.

אם אתם יוצרים מגנט לידים השנה ומשיגים עוד 1,000 נרשמים לרשימת התפוצה, אתם יכולים עכשיו לשווק לאותם אנשים שוב ושוב בעזרת המסלול החוזר, בעלות כמעט אפסית.

בואו נזכר לרגע בתמונה הגדולה ואיפה נמצא מגנט הלידים בתוך האסטרטגיה הכללית של משפך השיווק.

מגנט-לידים-בתוך-משפך-שיווק

אני מקווה שקיבלתם המון ערך מההדרכה הזו ואני מחכה כבר לראות את התוצאות שמגנט הלידים החדש שלכם יפיק עבורכם.

ואל תשכחו שאתם יכולים לשאול שאלות בנושא יצירת מגנט לידים בלחיצה על הקישור הבא.

צוות המעבדה לשיווק דיגיטלי ואני מחכים לענות על כל השאלות שלכם בקבוצת הפייסבוק הסגורה.

בהצלחה,

בן יעבץ.

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

מה הלאה

הנה כמה הדרכות מומלצות להמשיך אליהן:

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…

אפשר לקבל את המשוב שלך על ההדרכה הזו?

סיימתי, אפשר לעבור לשלב הבא…